עבודה בעגלות בחול – מה שאתם צריכים לדעת

אז סיימתם את השירות הצבאי וכעת אתם רוצים קצת לראות עולם, להכיר חברים חדשים, להכיר תרבויות חדשות ולהרוויח קצת כסף, שיאפשר לכם להתחיל את חייכם הבוגרים ברגל ימין. אתם לגמרי לא לבד כמובן. אלפי ישראלים טסים בכל שנה למגוון רחב של עבודות בחו"ל ואחת הבולטות שבהן היא עבודה בעגלות בחול. מה זה בדיוק עבודה בעגלות? האם באמת מדובר בעגלות? מה מוכרים בעגלות האלה? מהי העבודה שאתם צפויים לבצע בעגלה כזאת? באילו מדינות אפשר לעבוד בעגלות? כמה מרוויחים בזה? את כל התשובות לכל השאלות הללו, תוכלו למצוא ממש כאן במדריך המקיף על עבודה בעגלות בחול.

 

תוכן עניינים

אז קודם כל – מה זאת אומרת עבודה בעגלות בחול ?

המונח עבודה בעגלות בחול השתרש כל כך חזק, שעכשיו כבר יהיה קשה מאוד לעקור אותו, אבל כשמציעים לכם הזדמנויות עבודה בעגלות בחו"ל, החלק של ה"עגלות" הוא החלק הזניח. בפועל, מדובר בדוכני מכירה ממש כמו אותם דוכנים שאתם מכירים מהקניונים הגדולים פה בארץ. המונח עגלות השתרש מכיוון שמדובר בדוכנים שניתן לנייד ממקום למקום על גבי גלגלים, דוכנים מודולריים שאפשר להקים היום פה ומחר במקום אחר. חלק מהחוויה של עבודה בעגלות בחול הוא בדיוק החלק הזה של התניידות בכל פעם לאזור המכירה האטרקטיבי ביותר, שיכול להיות קניון אליו מגיעים תיירים ותושבים מקומיים, אתרי תיירות, חופי ים, מרכזים תיירותיים, מרכזי בילוי, מרכזים מסחריים וכן הלאה. בכל אחד מן המקומות הללו ניתן להציע את המרכולת הנמכרת דרך הדוכן והיכולת לנייד את הדוכן בקלות לכל יעד כזה, היא בהחלט חלק מרכזי בחוויית העבודה בעגלות. אולי זאת הסיבה שבגינה השתרש המונח עגלות, כל כך עמוק בסוג זה של עבודה.

עגלות באוסטרליה 

למה נועדו העגלות האלה ומה מוכרים באמצעותן?

כאמור, העגלות הללו הן למעשה דוכני מכירה, המוצבים בקניונים ובמרכזים תיירותיים. בהתאם לכך, אפשר לצפות שבדוכנים אלה יימכרו בדיוק אותם מוצרים שנמכרים בדוכנים אותם אנו מכירים פה בארץ. אחד התחומים השכיחים יותר בעולם המכירות בדוכנים הוא תחום הקוסמטיקה, שכולל מוצרי קוסמטיקה של מותג ספציפי, מוצרי קוסמטיקה גנריים ממבחר מותגים, מוצרי קוסמטיקה טבעיים בלבד, מוצרי קוסמטיקה בעלי אופי ייחודי כמו מוצרי ים המלח וכן הלאה. יחד עם זאת, במסגרת עבודה בחול תוכלו להשתלב בסוגים שונים של עגלות בהן נמכרים סוגים שונים של מוצרים ובכלל זה אקססוריז, מוצרי אופנה, משקפי שמש, תוספי תזונה, תכשיטים ועוד.

הרעיון הוא מאוד פשוט – דוכן מכירות שבו מוצעת המרכולת בדוכן לעוברים והשבים במרכז בו הוא מוצב. מן הסתם, דוכן שבו עובדי המכירות ממתינים לפניות יזומות מצד העוברים והשבים הוא דוכן שלא יצליח לייצר מכירות בהיקפים גדולים לעומת דוכן שבו העובדים מתנהלים יותר כאנשי מכירות יותר מאשר זבנים. מהסיבה הזאת, חשוב שיהיה לכם חיבור טוב עם המוצרים אותם אתם מוכרים ועל כך נדבר בהמשך.

 

 

מהי העבודה המבוצעת בעגלות ועל מה חשוב להקפיד כדי להצליח?

כפי שאמרנו קודם לכן, עבודה בעגלות בחול היא במהותה עבודת מכירות. המדובר בעבודה עם אנשים על בסיס קבוע במטרה ברורה למכור כמה שיותר מוצרים כשמכל מוצר שנמכר אנו מפיקים רווח בצורת עמלת מכירות. ככל שנמכור יותר, כך נוכל להרוויח יותר. העגלה האולטימטיבית היא מן הסתם עגלה שבה כל העובדים הם עובדים אקטיביים, שמתנהלים כאנשי מכירות יוזמים, תוכל לייצר דינמיקה תחרותית, שתאפשר לכל עובד למצות את המקסימום שבתוכו ובהתאם לכך גם להגדיל את הרווחים שלו במסגרת העבודה. במרבית המקרים מדובר בצוות של עובדים, שחלקם פעילים יותר וחלקם פחות ותמיד חשוב שאלו הפעילים יותר יתנו את הטון וימשכו אחריהם את העובדים הפחות פעילים. בסופו של דבר, כשאתם בוחרים את האופציה של עבודה בעגלות בחול, אתם עושים את זה גם בגלל החברה, גם בגלל החוויה אבל בראש ובראשונה בגלל הכסף ולכן חשוב שתסגלו את צורת החשיבה הנכונה בכדי למקסם את פוטנציאל הרווח שלכם בעבודה מהסוג הזה.

במסגרת עבודה בעגלות בחול, מידת העצמאות והאחריות שלכם יכולה להשתנות בהתאם לגורם שמפעיל את העגלות ולמעשה אחראי עליכם. ישנם מקרים בהם תוכלו להיות גמישים במיקום בו אתם מציבים את העגלה, לבחור מיקומים אטרקטיביים יותר או פחות ולנייד את העגלה בהתאם לתנועה בשטח. במקרים אחרים מדובר בדוכנים יותר קבועים, שמסיבות רגולטוריות לא ניתן לנייד אותם באופן חופשי. לא תמיד הפרמטרים האלה יהיו נתונים לבחירתכם, אם כי בשורה התחתונה, ההשפעה שלהם תישאר תמיד מינורית כל עוד אתם עצמכם מחויבים להגיע לעבודה עם המוטיבציה של אנשי מכירות ולייצר מכירות בהיקף כמה שיותר גדול, יום אחרי יום.

עגלות בקנדה 

באילו מדינות ניתן לעבוד בעגלות?

עבודה בעגלות בחול היא עבודה אופיינית במיוחד לארה"ב, אך עבודה זו קיימת גם במדינות נוספות באירופה, אוסטרליה והמזרח הרחוק. למעשה, עם כריתת הסכמי השלום עם דובאי והאמירויות, נפתחו הזדמנויות חדשות במדינות אלה, שנחשבות למדינות עתירות תיירות ויכולות בקלות להפוך ליעד אטרקטיבי מאוד עבור צעירים ישראלים המעוניינים לעבוד בחו"ל. בחירת המדינה בה אתם רוצים לעבוד צריכה להישען על שיקולים שונים ובכלל זה האפשרות לעבוד באותה מדינה, היכולת להוציא רישיון עבודה באותה מדינה, הרווח הממוצע לאותה מדינה וכן הלאה. פרמטרים אלה הם מן הסתם פרמטרים שלכם אין כל מידע לגביהם וזאת עוד סיבה טובה, כפי שנסביר בהמשך, להשתלב במסגרת עבודה בעגלות בחול דרך חברה ייעודית להשמת עובדים בחו"ל. חברה כזאת גם תוכל להציע לכם מבחר הרבה יותר גדול של עבודות, גם בעגלות וגם בתחומים אחרים, גם בארה"ב וגם במדינות אחרות.