עבודה בברלין

מאז שאתם זוכרים את עצמכם אירופה משכה אתכם? תמיד רציתם להיות מספיק גדולים (אבל לא גדולים מידי) כדי להיות מסוגלים עבודה בברלין לישראלים לקחת תרמיל גדול ופשוט לנסוע? לעבור ממדינה למדינה באיחוד האירופי ולא לדאוג משום דבר? לדעת שיש לכם מספיק כסף, אנרגיה ורצון לחקור את העולם ולטעום ממנו? אם כך, אין ספק שעכשיו, רגע לפני שאתם מסיימים את השירות הצבאי האינסופי שלכם, זה הרגע הנכון לעשות זאת. הבעיה היא רק מאיפה יהיה לכם כסף לכל הטיולים בכל המדינות שמעניינות אתכם, והאמת היא, שאין על כך תשובה אחת ברורה. מה שמאפיין חיילים משוחררים בדרך כלל זה שאין להם כסף, ולרוב זה מה שמוביל אותם לעבוד ב"עבודה מועדפת". האומנם? זו האפשרות היחידה? התשובה היא כמובן לא. הגיע הזמן שתדעו: עבודה בברלין, בעגלות מכירה, היא בחירה נפלאה. אתם תראו שכבר מהרגעים הראשונים בעבודה הזאת אתם הולכים להצליח, למכור ולעשות הרבה מאוד כסף, אז למה שלא תפרגנו את זה לעצמכם?  

מה באמת כוללת העבודה?

האמת היא, שקיימים אינספור סיפורים על עבודה בחו"ל, באיטליה ובעוד הרבה מקומות אחרים בעולם. לכן נשאלת השאלה: מה באמתמבחר משרות בברלין לישראלים כוללת העבודה? האם היא חוקית? ומה צריך לעשות? נתחיל מהסוף, ואולי למעשה מהדבר החשוב ביותר: העבודה חוקית. אתם לא צריכים לחשוש, כי למעשה מדובר על עבודה שלא תסבך אתכם בשום צרה, אלא להפך – העבודה הזאת תשמש כמקפצה לטיול הגדול שתוכלו לעשות בעולם. שנית, העבודה הזאת בהחלט דורשת לדבר עם אנשים זרים, כי אתם עומדים לכם עם עגלת המכירה וצריכים לגשת אל האנשים שמסתובבים במקום. זה אולי נשמע מביך בהתחלה, אך אתם לא תאמינו כמה מהר תיכנסו לעניינים ועד כמה תהפכו להיות מוכרים מיומנים. אל תשכחו: בדרך ככל עבודות כאלה מבצעים בכניסה לקניונים, מה שאומר שהאנשים שעוברים במקום כבר באים במטרה לקנות. לכן לא יהיה לכם יותר מידי קשה לשכנע אותם לרכוש מכם מוצרי קוסמטיקה שונים, מישרי שיער ועוד, כך שאין סיבה לחשוש.

כמה באמת מרווחים?

בסופו של דבר, שאלת השאלות על עבודה בברלין בעגלות, היא כמובן האם תוכלו להרוויח בצורה יפה. חשוב להבין: בדרך כלל עבודותכמה מרוויחים בעבודה בברלין? כאלה כוללות בסיס קטן ועמלה מאוד גבוהה. משמעות הדברים היא: ככל שתמכרו יותר מוצרי קוסמטיקה, מישרי שיער ועוד מכשירים – העמלה שלכם תהיה יותר גבוה ולמעשה, אתם לא תאמינו על כמה כסף מדובר! זה אומר שתוכלו לצאת לטיול ענק בעולם אחרי כמה חודשים של עבודה בברלין, כך שברור מדוע היום עוד ועוד צעירים בוחרים באופציה הזאת. בנוסף, אי אפשר להתעלם גם מהחוויה עצמה, כי אין משהו מרגש יותר מאשר לקחת את הדברים שלכם אחרי שירות צבאי ארוך ולנסוע לעבוד בחו"ל. בבת אחת העולם ייפתח בפניכם, תכירו הרבה מאוד ישראלים כמותכם שבאו לעבוד בברלין ותוכלו גם ליצור קשר עם המקומיים, אז למה לחשוב פעמיים? 

מחפשים עבודה בברלין? אתם לגמרי לא לבד. אחד היעדים המבוקשים ביותר על ידי ישראלים המבקשים לעבוד בחו"ל הוא ברלין וברלין יודעת להציע מגוון רחב של עבודות מקצועיות ובלתי מקצועיות. מן הסתם, אתם נחשפים לא מעט לאנשים שירדו מן הארץ ועובדים בברלין בעבודה מקצועית בתחום ההייטק, החינוך, העבודה הסוציאלית או ההנדסה, אלא שהאופציה של עבודה בברלין פתוחה גם בפני אנשים בלתי מקצועיים, המבקשים לעבוד בעיר ולהרוויח סכומים יפים ביורו בכדי לחסוך סכום מכובד להתחיל או להמשיך איתו את החיים ועל כך מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של טרמינל , חברת ההשמה הגדולה בישראל – עבודות בחו"ל.

עבודה משתלמת בחול

האם אפשר לעבוד חוקית בברלין?

התשובה היא בהחלט כן. ממשלת גרמניה מעודדת כניסת ישראלים לעבודה בגרמניה, אם כי מדובר במקצועות מאוד נבחרים שבהם קיים מחסור בעובדים מקצועיים בגרמניה. אם אתם מחזיקים בהשכלה רשמית ונחשבים לבעלי מקצוע באחד מהמקצועות הללו, תוכלו בקלות לקבל רישיון עבודה בברלין וגם למצוא בה עבודה אטרקטיבית, לרוב בשכר מאוד אטרקטיבי. יחד עם זאת, האופציה הזאת שמורה גם לשורה של עבודות בלתי מקצועיות בהן מעניקה גרמניה רישיונות עבודה זמניים, במיוחד אם לא קיים כוח אדם מקומי שנותן מענה מתאים. עבודות אלה, כדוגמת הובלות, דיג, עבודות בחוות חקלאיות וכדומה, מאפשרות לכם למצוא עבודה בברלין בתוך זמן קצר ולהשתלב בה בצורה לגמרי חוקית, מה שפותח בפניכם שורה של עבודות בשכר אטרקטיבי מאוד שלא תוכלו להשיג בעבודה בלתי מקצועית טיפוסית בישראל. 

איך מגיעים אל העבודות האלה?

העניין הוא שכדי להגיע לעבודות האלה, אתם צריכים לשמוע עליהן, להיחשף אליהן וגם לעבור תהליך של רישוי מול הרשויות וסגירת הקצוות מול המעסיק. מכיוון שמדובר בהזדמנויות עבודה בברלין, סביר להניח שאפילו את הצעד הראשון לא תצליחו להשלים לאור חוסר הידע שלכם בשפה הגרמנית בה מתפרסמות מודעות הדרושים. ישנן כמובן מודעות דרושים רבות של עבודה בברלין בשפה האנגלית, אך אלו מיועדות בדרך כלל לעובדים מקצועיים בלבד ועבור משרות שמלכתחילה מיועדות להיות מאוישות על ידי עובדים ממדינות זרות.

בכל מקרה, בין שאתם מחפשים עבודה מקצועית ובין שאתם עובדים בלתי מקצועיים ללא השכלה גבוהה רשמית, חברת טרמינל מעמידה לרשותכם מאגר של הזדמנויות עבודה בברלין, הן לעובדים מקצועיים והן לעובדים בלתי מקצועיים. החברה מסדירה עבורכם את כל הנושא מול המעסיק ומטפלת גם בנושא הוצאת ויזת עבודה והכל עוד לפני שעליתם למטוס. בעבודה עם טרמינל , כאשר תעלו על המטוס, תדעו בדיוק לאן אתם טסים, מתי תתחילו לעבוד והיכן, מה יהיה סדר היום שלכם וכמה בדיוק תרוויחו, כך שלכם נותר רק לנחות ולהתחיל להרוויח כסף. אם אתם רוצים להיחשף למקסימום אפשרויות ובהן גם כמה מהעבודות הרווחיות ביותר בברלין, טרמינל מעניקה לכם כנראה את הפתרון הטוב ביותר למציאת עבודה בברלין.

עבודה בברלין

עבור ישראלים רבים, ברלין היא לא רק עוד עיר בגרמניה או עוד יעד לירידה מהארץ או לעבודה בחו"ל. ברלין הפכה למעין מוקד למשיכה עבור ישראלים רבים, חלקם מגיעים למקום כחלק מתהליך של ירידה מהארץ, חלקם מגיעים לעיר לטובת עבודה מקצועית בתפקידים בכירים וחלקם באים להרוויח סכום נאה של כסף בעבודה בלתי מקצועית כלשהי ולחזור ארצה עם סכום כסף נאה, שיאפשר להם להתחיל את חייהם ברגל ימין. ישנם כמובן יעדים רבים ברחבי העולם, שיודעים להציע בדיוק את אותו הערך עבור ישראלים אלה ובשורות הבאות מספרים לכם המומחים של חברת טרמינל עבודה בחול על האפשרויות השונות, שמתוכן עבודה בברלין היא רק אפשרות אחת.

עבודה בברלין

אז במה אתם יכולים לעבוד בחו"ל?

עבודה בחו"ל לצעירים ישראלים חייבת להתאפיין בשני מאפיינים מרכזיים: העבודה הזאת חייבת להיות לא מקצועית, כלומר עבודה שאינה דורשת השכלה רשמית או ניסיון במקצוע מסוים והיא חייבת להיות כזאת שניתן להרוויח בה כסף רב יחסית, לבטח יותר ממה שניתן היה להרוויח בעבודה לא מקצועית דומה פה בישראל. האופציה של עבודה בחו"ל יכולה להתאים גם לאנשים שפשוט רוצים ליהנות מחו"ל ובאותה הזדמנות לעבוד גם בעבודה שלא מכניסה יותר מדי, אך מאפשרת להם להתקיים לאורך הטיול הארוך שהם עושים בחו"ל. כל האפשרויות פתוחות ואתם צריכים לבחור באפשרות הטובה ביותר עבורכם בהתאם למטרות המרכזיות שלכם: חיסכון של סכום כסף גדול וצבירת חוויות של פנאי, בילוי ונופש בחו"ל.

כשלוקחים את העובדות הפשוטות האלה, ישנם מספר סוגים של עבודות שיכולות להתאים לצעירים ישראלים בחו"ל ובכלל זה הובלות, ספינות דיג, אבטחה ומכירות. בתוך כל אלה, תחום המכירות הוא ללא ספק התחום שאליו פונים מרבית הישראלים, גם מכיוון שזה מאפשר להם להיחשף לאנשים רבים ולתרבויות אחרות בחו"ל וגם מכיוון שפוטנציאל הרווח שמציעות עבודות אלה הוא הגבוה ביותר. אז אם למשל ניקח את האופציה של עבודה בברלין, הרי שבברלין תוכלו למצוא גם עבודות אבטחה ואולי גם הובלות ועבודות פיזיות דומות אחרות, אבל התחרות על עבודות אלה על ידי עובדים זרים היא מאוד לא פשוטה במדינות אירופה, מה שמשאיר לכם את תחום המכירות כתחום האטרקטיבי ביותר.

עבודה בעגלות – עבודה במכירות

בתוך עולם המכירות, התחום הספציפי שאליו פונים צעירים ישראלים רבים הוא התחום של עבודה בעגלות. עגלות הן למעשה דוכני מכירה בהם נמכרים מוצרים שונים כמו מוצרי קוסמטיקה, אקססוריז, חפצי נוי, מוצרי אופנה, דברי אמנות, מוצרי מובייל וכדומה. עגלות אלה, שהן עגלות גדולות ומפוארות, מוצבות במרכזים תיירותיים ,בקניונים הומי אדם ובמרכזים מסחריים, באופן כזה שמאפשר לכם להיחשף לכמות גדולה של עוברים ושבים, שכל אחד מהם הוא לקוח פוטנציאלי. במקרה של עבודה בברלין אתם יכולים לסמוך גם על האוכלוסייה המקומית, שנחשבת לאוכלוסייה באשכול גבוה וגם על התיירות הרבה שמגיעה לעיר מכל רחבי העולם ופותחת בפניכם פתח לאינספור עסקאות מכירה, שעל כל אחת מהן תוכלו להרוויח עמלה נאה, שתצטבר לסכום כסף נאה בכל חודש של עבודה.

ומה לגבי בילוי