עבודה בארצות הברית היא ממש לא רק עבודה בעגלות

עבודה בארצות הברית המדריך המקיף עבודה בארצות הברית

סיימתם 12 שנות לימוד, סיימתם שירות צבאי וכעת אתם חופשיים ומשוחררים מכל מסגרת, מחפשים את הנתיב להתחיל בו את חייכם הבוגרים. מצד אחד, הרצון לצאת, להשתחרר, לגלות עולם ולהרגיש חופשיים לחלוטין ומצד שני, הצורך לבנות את חייכם, להרוויח כסף שיאפשר לכם לעשות את הצעדים הראשונים ולהתבסס כבר מההתחלה. הפתרון שאהוב על צעירים ישראלים בסיטואציה הזאת הוא הפתרון של עבודה בחו"ל ובשורות הבאות תוכלו לקרוא את כל מה שאפשר לספר לכם על עבודה בארצות הברית, שנחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר על צעירים וחיילים משוחררים ישראלים ולא לחינם.

 

למה דווקא עבודה בארצות הברית?

הסיבות שבגינן בוחרים ישראלים רבים לעבוד דווקא בארצות הברית הן רבות ומגוונות. עבור ישראלים רבים נחשבת ארצות הברית למדינה אטרקטיבית שמעוררת את הדמיון, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, החלום האמריקאי ואורח החיים האמריקאי עליו למדנו בעיקר מסרטי הוליווד. אבל מעבר לתפיסות כלליות, ארצות הברית היא גם הכלכלה החזקה ביותר בעולם, מדינה בגודל חצי יבשת שמייצרת המון ביקוש לעבודה וגם יודעת לשלם היטב עבור העבודה הזאת. ארצות הברית, על אף חוקי ההגירה הנוקשים שלה, נחשבת למדינת הגירה חשובה ומשמעותית – השלטונות האמריקאים מכירים בצורך של המדינה בידיים עובדות זרות, שתשמחנה לעבוד בעבודות שהאזרח האמריקאי הטיפוסי פשוט לא שש לאייש. עבור צעיר ישראלי, שרמת השכר הממתינה לו כחייל משוחרר כאן בישראל, ארה"ב היא בהחלט הזדמנות להרוויח המון כסף ללא הכשרה מקצועית, הסמכה אקדמאית או ניסיון מקצועי. לצד זאת, ארה"ב היא גם הזדמנות לראות עולם, ללמוד אנגלית, לנהל חיים עצמאיים הרחק מבית אבא ואמא, לבלות ולטייל במדינה שמציעה כל סוג אפשרי של בילוי, נוף או חוויה ובשורה התחתונה, להרוויח לא מעט כסף לצד חיי בילוי ונופש.

במה תוכלו לעבוד בארה"ב?

ככלל, התחום של עבודה בחו"ל לחבר'ה צעירים הוא תחום שכולל בתוכו עבודות בלתי מקצועיות, שאינן דורשות תואר אקדמי, הסמכה מקצועית או ניסיון. מעט מאוד ישראלים משתחררים מהצבא כשיש בידיהם מקצוע. עבור רובנו המכריע, המטרה היא פשוט למצוא עבודה בלתי מקצועית, שאפשר ללמוד בקלות ולהרוויח בה המון כסף, גם אם זה כרוך במאמץ מרוכז. בכפוף לכך, עיקר העבודות שתוכלו למצוא בארה"ב כוללות עבודה בעגלות מכירות, הובלות ומכירות נדלן. הובלות הוא תחום שמתאים במיוחד לגברים בעלי חוסן גופני ובעלי יכולת פיזית ולא פחות מכך גם נפשית, להרים משאות כבדים בכל יום מחדש לאורך תקופה ארוכה. מכירות נדלן הוא תחום שיכול לייצר הכנסות יפהפיות ויחד עם זאת, דורש תקופה של הסתגלות והכשרה וגם תלוי מאוד בכישורים האישיים שלכם. במצב זה של הדברים, הופכות עגלות המכירות לאופציה האטרקטיבית ביותר עבור מרבית הישראלים שבוחרים באופציה של עבודה בארצות הברית, שאכן בוחרים בעבודה זו בכדי להרוויח את סכום הכסף שאיתו יתחילו את חייהם הבוגרים. מעבר לעבודות אלה ישנן עבודות נוספות כמו מכירות בחנויות חוף בערי תיירות, מכירות באוטו גלידה וכדומה, אבל בסך הכל מדובר על עבודת מכירות שנחשבת לעבודה שמייצרת הכנסות גבוהות גם עבור אנשים בלתי מקצועיים. 

 

עבודה בעגלות מכירות – מה זה כולל?

כאמור, עבור מרבית הישראלים שבוחרים באופציה של עבודה בארצות הברית, עבודה בעגלות מכירות היא אחת האפשרויות האטרקטיביות והזמינות ביותר. עגלות אלה הן למעשה דוכני מכירה ממש כמו אלו שאתם מכירים מהקניונים פה בישראל. במסגרת העבודה, יהיה עליכם למכור את מרכולתכם לעוברים והשבים ומהסיבה הזאת בדיוק, עגלות אלה מוצבות במרכזים הומי אדם כמו קניונים, מרכזים מסחריים ומרכזי תיירות. ככל שתהיו יותר אקטיביים, ככל שתבצעו עבודת מכירות יותר יסודית ורצינית, כך תוכלו למכור יותר פריטים ולהרוויח עמלות מכירה גבוהות יותר, שיכולות לסגור לכם סכומים גדולים מאוד בכל חודש.

עגלות אלה משמשות למכירה של מגוון סוגי מוצרים ובראשם ציורי שמן וקוסמטיקה. זאת יכולה אולי להישמע לכם כמו מגבלה, כי אתם מתחברים אולי למוצרי מובייל או תוספי תזונה, אלא שמדובר בבשורה מעולה עבורכם – לא לחינם מהוות עגלות קוסמטיקה העגלות השכיחות והנפוצות ביותר בארצות הברית ובעולם בכלל. עגלות מכירות של מוצרי קוסמטיקה, וגם של ציורי שמן, הוכיחו את עצמן כעגלות שמייצרות את המכירות הגבוהות ביותר, העגלות שבהן הכי קל למכור. אנשים פשוט אוהבים להיתקל בדוכן מכירות של מוצרים אלה ולקנות לעצמם פריט או שניים וזאת הסיבה שעיקר התחום סובב סביב שני תחומים אלה ובמיוחד קוסמטיקה.

כך למשל, בעגלות קוסמטיקה תוכלו למכור מגוון מוצרי קוסמטיקה רווחיים כמו מיישרי שיער, מכשירים חשמליים לטיפול בשיער, החלקות, סלסול וכדומה. תוכלו למכור מוצרי איפור מינרלי, שנחשבים לאהובים מאוד הן על תיירים והן על אמריקאים, וכמובן עוד מגוון רחב של מוצרי קוסמטיקה שכל אישה אוהבת וצריכה ושבתוכם יכול גם גבר למצוא את מבוקשו. כאמור, ככל שתמכרו יותר פריטים כך תוכלו להרוויח יותר וישראלים צעירים שלוקחים את העבודה ברצינות, לומדים תוך כדי תנועה ורוכשים יכולות מכירה, מצליחים גם לחסוך סכומי כסף גדולים מאוד וגם לרכוש יכולת חשובה, שתשרת אותם הלאה בחייהם.

 

עבודה בארצות הברית – מהם היעדים המרכזיים?

כפי שאמרנו קודם לכן, עבודה בעגלות מכירות ובמיוחד עגלות קוסמטיקה, נחשבת לעבודה הטובה ביותר עבור ישראלים ורובה מתרחשת במרכזים הומי אדם ובמיוחד במרכזים תיירותיים. מהסיבה הזאת, מרבית העבודות בעגלות מוצעות בערים ובמדינות תיירותיות בארצות הברית ובראשן פלורידה, מיאמי, לאס וגאס, לוס אנג'לס וטקסס. המשמעות היא שבעבודה בעגלות מכירות, אתם למעשה גם מקימים את חייכם בארה"ב, באזורי תיירות שבהם אתם עצמכם יכולים לבלות ולקיים פעילות פנאי עשירה ומהנה וזוהי גם אחת הסיבות, שבגינה בוחרים ישראלים רבים בעבודה זו.

 

מה לגבי אישור עבודה?

על פי החוק האמריקאי, כל אדם שעובד במדינה חייב להחזיק בידיו אישור עבודה. אישור זה ניתן אוטומטית לכל אזרח אמריקאי, אלא שעובד זר נדרש להוציא אישור כזה באופן ייעודי וגם להאריך אותו מעת לעת. בפועל, היכולת להוציא אישור עבודה בארה"ב היא מאוד מוגבלת, אבל זה לא אמור ממש להפריע לכם. רובם המכריע של הישראלים העובדים בארה"ב, כמו עובדים זרים רבים מכל רחבי העולם, מתנהלים במסגרת עבודה בארצות הברית ללא אישור עבודה. רשויות ההגירה עצמן אמנם מעוניינות לאכוף את החוק, אך כאמור, מודעות לצורך בידיים העובדות האלה ולכן נוטות להעלים עין ולאפשר את העבודה באין מפריע.

אם קיים עבורכם נתיב מסוים שבו תוכלו לקבל אישור עבודה כזה (למשל אם אתם ילדים לאב או אם אזרחי אמריקה), תוכלו בהחלט לנסות להוציא אישור כזה וזה המקום בו כדאי להזכיר גם את החברות הישראליות, שמתמחות בהשמת צעירים ישראלים במסגרת עבודה בארצות הברית. חברות אלה מנהלות מאגרים גדולים של הזדמנויות עבודה בארצות הברית, יכולות להציע לכם מגוון רחב של הזדמנויות בכל רחבי ארצות הברית וגם בארצות אחרות, להסדיר עבורכם את כל נושא העבודה, המגורים וההשתלבות בקהילה המקומית עוד לפני שעליתם על המטוס ולבסוף יודעות גם לטפל בנושאים כמו הוצאת אישור עבודה, כאשר קיים ערוץ כלשהו שהופך את האופציה הזאת לאפשרית עבורכם.

עבודה בארה"בכולנו מכירים את הדימוי שיש לנו בראש על הישראלי הממוצע, העובד בעגלות בקניונים הגדולים של ארצות הברית. אנחנו מדמיינים את הצעירים מוכרים מוצרים מים המלח ועוצרים נשים מבוגרות על מנת לשווק להן מוצרי קוסמטיקה שאלו חייבות להתנסות בהן.

רבים טועים לחשוב שאם הם לא ניחנו בכישרון למכירות אין להם מה לחפש בארצות הברית. אלא שטעות היא בידיהם. גם אם אין לכם כישרון במכירות, אתם לא אוהבים לעבוד שעות רבות ולהסתמך על עמלות, אתם עדיין יכולים ליהנות ממגורים ועבודה בארצות הברית. כזו שתיתן לכם כסף טוב ותספק חוויה לכל החיים.

אם אתם רוצים לשמוע עוד על האפשרויות העומדות בפניכם ועל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא!

 

'עבודה בארצות הברית לא עגלות', זה לא רק חלום

כאמור, עבודה בארצות הברית לא צריכה להיות רק עגלות. קיימים ענפים נוספים בהם מחפשים צעירים ישראליים לעבודה ברחבי ארצות הברית.

הובלות

אחד הענפים שמושכים הכי הרבה ישראלים צעירים בכל שנה, זה ענף ההובלות. ענף ההובלות מורכב מכמה צורות עבודה הנראות קצת אחרת בכל מקום.

  1. עבודה יומית: משמע, במרבית המקרים המעסיק דואג למגורים קבועים עבור צוות ההובלה שלו. לא פעם, השותפים שלכם לדירה יהפכו לחברים שלכם ולסוג של 'קומונה' עבורכם. איתם תקומו בבוקר לעבודה שנמשכת בדרך כלל בין שמונה לתשע שעות בכל יום. מתחילים בבוקר, מסיימים בערב ובשעות הפנויות שלכם אתם חופשיים לעשות כרצונכם. המשכורת בנויה משכר בסיסי לו מצטרפים סכומי כסף נוספים הניתנים עבור שעות נוספות וכיוצא באלו. עבודה בהובלות מצריכה יכולת פיזית. כך שהיא מיועדת בעיקר עבור בחורים צעירים שיכולים להתמודד עם משקל רב.
  2. עבודה המשכית: עבודה המשכית היא עבודה במסגרתה העובדים מתחייבים על כמה שבועות בהם הם עובדים של חברת ההובלות. ארצות הברית גדולה. לא פעם אזרחיה של יבשת אמריקה נעים ליעדים חדשים במרחקים גדולים מיוחד. הובלה נעשית בדרך כלל בכלי רכב שכן שינוע במטוסים הוא דבר יקר למדי. לכן, יש מקרים בהם חברות הובלה שונות שוכרות את שירותיהם של עובדים צעירים, להם אין משפחה וילדים, על מנת שיוכלו לעשות הובלה שתיארך זמן רב בדרכים. במקרה הזה הלינה היא בצידי הדרכים, אוכלים בפונדקים בצד הדרך ורואים את הנוספים עוצרי הנשימה של ארצות הברית. מכיוון שמדובר בסכומי כסף גבוהים במיוחד, רבים עושים הובלה אחת או שתיים כאלו וממשיכים אל עבר הטיול הגדול שלהם במזרח או בדרום אמריקה. חשוב לציין כי עבודה מהסוג הזה לא מתאימה לכולם. היא דורשת מאמץ פיזי רב במיוחד ומוסר עבודה גבוה. כך שאם אתם מעוניינים לעשות המון כסף בזמן קצר, על אף האתגר הגופני הנלווה לכך, יכול להיות שזו סוג העבודה הטובה עבורכם.

עבודה בקהילות היהודיות ברחבי ארצות הברית של אמריקה

אם אתן בחורות שאוהבות חינוך וילדים, יכול להיות שכאן נמצאת עבודה טובה ומתאימה עבורכן במיוחד. ברחבי ארצות הברית יש אינספור קהילות יהודיות של יהודים אמריקאים וישראלים לשעבר, המחפשים בחורות ישראליות עבור משרות שונות. עליהן נפרט כעת.

  1. עבודה כמטפלת בבית פרטי: יהודים אמריקאים רבים מחפשים מטפלות ישראליות שיהיו אמונות על טיפול בילדים שלהן. לא פעם המנטליות הישראלית, העברית השגורה בפי הבנות הללו ועוד, מעלה את קרנן והופכות אותן לאפשרות טובה עבור משפחות רבות. מדובר בעבודה לא קשה במיוחד, בוודאי אם את אוהבת ילדים. במרבית המקרים מדובר על עבודה הנעשית בשעות אחר הצהריים, מהרגע בו הילדים חוזרים מבית הספר והמסגרות. בלילות תהיי חופשיה לעשות כרצונך בדרך כלל אלא אם כן בני הזוג מכוונים לצאת ואז תצטרכי למלא את מקומם. המגורים הם בבית המשפחה. כך שככל שהמשפחה נמצאת במקום יוקרתי ונחשב יותר, כך את יכולה להרוויח מגורים במקומות המבוקשים ביותר בעולם.
  2. עבודה במוסדות של הקהילה היהודית: בתי כנסת, מועדונים, תנועות נוער ועוד מחפשים בכל שנה מחדש צעירים ישראליים שיעבדו עם בני הנוער והילדים הצעירים יותר. גם כאן אנחנו מדברים על משכורות גבוהות באופן יחסי ומגורים המשולמים מכספה של הקהילה. יהודי ארצות הברית, בהכללה גסה, יושבים לא פעם באזורים בעלי ביקוש גבוה כך שמדובר במגורים במקומות ששווה לתת בהם הצצה. עבודה בחינוך היא בדרך כלל עבודה בשעות מוגדרות למעט ימים מיוחדים בהם צריך לעבוד מעט יותר עבור ימי שיא וכדומה. העבודה מתאימה במיוחד לבעלי ראש יצירתי. אנשים שאוהבים חינוך ויכולים להפיק את המרב משנה של עבודה בחינוך בארצות הברית.

מכירות מדלת לדלת

עבודה של מכירות מדלת לדלת היא זו שיש לה את הקרבה הגדולה ביותר לעבודה בעגלות. אלא שעבודה במכירות מדלת לדלת לא מחייבת אתכם להיות באותו קניון כל יום מחדש. אין לכם בוס ש- 'יושב לכם על הראש' או משהו לו אתם נדרשים לתת דין וחשבון. אנחנו מדברים על עבודה של מכירות אמנם, אבל בראש שקט.

עבודה של מכירות מדלת לדלת מקנה לכם בדרך כלל שכר בסיס בתוספת עמלות עבור כל מחירה ומחירה. המגורים משולמים גם כן, במרבית המקרים על ידי המעסיק.

עבודה במנעולנות

תחום המנעולנות הוא תחום המשויך באופן כמעט מסורתי לחברות ישראליות ברחבי ארצות הברית. היתרון בעבודה הוא שזו דורשת מיומנות קלה ובעזרתה ניתן לעשות לא מעט כסף בלי להתאמץ יותר מדי. בדרך כלל מדובר על עבודה בשעות קבועות או במשמרות כאשר לעיתים יש קריאות דחופות עליהן יש לענות באופן מידי. חשוב לקחת בחשבון כי בדרך כלל המעסיק דורש מהעובדים להגיע עם המיומנות הנדרשת לכתחילה. או, שהוא דואג להכשרת העובדים בעצמו. אלא שבמקרים כאלו, תידרשו לשלם על המגורים ועל הקורס ללא הכנסה. מכיוון שמדובר על עבודה שבצידה סכומי כסף גדולים, לא נתפלא אם תצליחו להחזיר לעצמכם את כל הכסף הזה חזרה ואף יותר מכך.

עבודה באבטחה

הקהילה היהודית ספגה, בשנים האחרונות, גלי טרור ואלימות אליהם לא היו מורגלים בעבר. התופעה הביאה מוסדות יהודיים רבים לביקוש אחר ישראליים צעירים, בעלי עבר קרבי שיוכלו לעבוד באבטחה. עבודה באבטחה היא בדרך כלל עבודה בשכר גבוה אותה ניתן לעשות בלי הרבה מאמץ. כמו בארץ, גם כאן מדובר על עבודה במשמרות כאשר בשאר הזמן, תוכלו לעשות ככל העולה על רוחכם. בנוסף, היתרון הגדול של העבודה הוא בכך שלא צריך אנגלית גבוהה על מנת לבצע את העבודה בצורה טובה. גם במקרה הזה, ניתן ליהנות ממגורים במקומות מרכזיים בערים גדולות של ארצות הברית.

איך תדעו איזו עבודה מתאימה לכם

אנחנו ב- 'טרמינל' עוסקים כבר קרוב ל- 10 שנים בהתאמה בין מקומות עבודה ברחבי העולם לישראלים צעירים הרוצים לחוות חוויה חדשה מעבר לים. אם אתם לא מוצאים את הידיים והרגליים בתוך שפע האפשרויות העומדות לפניכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר. אנחנו נתחקר אתכם לגבי היכולות שלכם, העדפות שלכם וכל מה שצריך על מנת שנוכל למצוא יחד את מקום העבודה הטוב ביותר עבורכם.

אז למה אתם מחכים? צרו קשר. כבר עכשיו!

מידע שימושי

10 יתרונות למצוא עבודה בחו"ל

אופר באוסטרליה

  החלטתם לעבוד ולחיות באוסטרליה. ארזתם כבר את כל המזוודות, הכנתם את הדרכון, הוצאתם את האישורים הדרושים ואתם בדרך לצבור ממון רב. בין אם החלטתם

קרא עוד »

אופר בקנדה

אחרי שנים של חלומות שלא מוצו, החלטתם לקחת את הכפפה לידיים ולהגשים את עצמכם במקום האהוב עליכם. החלטתם להתחיל לעבוד ולחיות בקנדה. כבר שנים שאתם

קרא עוד »

ניו יורק

ניו יורק- אטרקציות שאסור לפספס כמה שלא נרחיב ונספר על ניו יורק, לא נצליח להעביר במילים את קסמה של העיר המדהימה הזאת. מדובר בעיר באמת

קרא עוד »

שגרירות רוסיה

שגרירות רוסיה בישראל נמצאת בתל אביב ברחוב הירקון. היחסים הדיפלומאטיים בין ישראל ורוסיה ידעו עליות ומורדות. במאמר זה נביא את סיפורו של בית הפגודה המספר

קרא עוד »
עבודה אחרי צבא הרבה כסף

עבודה אחרי צבא הרבה כסף

עבודה אחרי צבא הרבה כסף החוויה של שחרור מהצבא היא חוויה ייחודית ויוצאת דופן בחיינו, חוויה שבבסיסה עומדת היציאה שלנו אל העולם בפעם הראשונה ואיתה

קרא עוד »

רוצים שנציג יחזור אליכם? השאירו פרטים!

התקשרו עכשיו