שאלות ותשובות

תמיד חלמתם לעשות כסף בחו"ל? הגעתם למקום הנכון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

עבודה בחו"ל זה אתגר שונה ומעניין, עם פוטנציאל רב במספר מישורים אך עם זאת ההצלחה אינה מובנת מאליה. מלבד העבודה עצמה ופוטנציאל הרווחים הגבוה, מדובר בחוויה מעשירה גם במובן האישי והחברתי. לא משנה מה תהיה מידת ההצלחה הכספית רוב הסיכויים שבמסע לעבודה בחו"ל תרוויחו התמודדויות מעניינות ושונות, תכירו חברים חדשים, תחשפו לתרבות זרה ובסה"כ תחזרו אנשים עם מטען אישי גדול בהרבה משהכרתם עד אותו שלב. כל זה יוצר עושר חוויתי שתיקחו אתכם כמתנה ענקית להמשך חייכם, וזאת ללא קשר לרווח הכספי (שכמובן יכול להוסיף כמה נקודות חשובות).

השיקולים בבחירת עבודה בחו"ל דומים לשיקולים בבחירת עבודה בארץ בכך שיש צורך בהתאמת הכישורים שלך אל אופי ודרישות המשרה הספציפית. המרכיבים לבחירת תחום העבודה בחו"ל עשויים לכלול כישורי שפה, דרישות מוקדמות לקבלת ויזת עבודה, יכולת כלכלית (למשל לרכישת כרטיס טיסה וכדו') ונכונות לזמן העבודה ולדרישות התפקיד. מרבית העבודות המוצעות לישראלים הינן בתחומי המכירות השונים כיוון שאינן דורשות תנאים מוקדמים מחמירים מדי (למשל אזרחות זרה) ומאפשרות פוטנציאל רווחים גבוה. נוסף על הכישורים וההערכות האישיות של כל אחד מאתנו כלפי עצמו, מומלץ להתייעץ עם חברים קרובים שיכולים לתרום לכם מניסיונם או גופים בהם תוכלו לתת אמון ולהיעזר בשרותיהם לצורך קבלת ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

להתייעץ, להתייעץ ושוב להתייעץ. כמו עם כל החלטה חשובה בחיים גם לגבי עבודה בחו"ל חשוב לשאול ולהתעניין עם מי שיש לו את הניסיון והידע הנדרש בתחום ושתרגישו שתוכלו לבטוח בו. זה יכול להיות אח, אחות, חבר, מכר, חברת השמה ואפילו ניתן לחשוב, לחקור וללמוד על האפשרויות אפילו בעזרת ההורים. חשוב להבין שבתחום העבודות בחו"ל ישנם הרבה שמועות לא מבוססות, אגדות וסיפורים ובנוסף מתקיימים שינויים רבים בכל זמן נתון כך שבכדי לעשות הכנה ראויה ולקהל את ההחלטה הטובה ביותר במועדן הרלוונטי עבורכם מומלץ לקבל חוות דעת מאנשים מתוך התחום אשר תוכלו לבטוח בהם, ולא רק אנשים טובים שרוצים את טובתכם אך בינם ובין עולם העבודות בחו"ל לא קיימת הכרה מעמיקה במיוחד.

עבודה במכירות אינה עבודה קלה ובטח נעשית מורכבת יותר כאשר אתם עובדים במכירות בחו"ל. במרבית העבודות חשוב שתכירו ותחקרו עד כמה שניתן לגבי אופי העבודה בה תעבדו ותתכוננו לכך שלא משנה מה פוטנציאל הרווחים, כדי להגשים אותו תצטרכו להשקיע ולעבוד קשה. לכל חברה אופי שונה, לכל מוצר דרישות שונות ולכל יבשת, מדינה או עיר דגשים שונים לגבי דרישות התפקיד. שאלו, חקרו, ונסו לקהל כמה שיותר מידע. לאחר מכן שאלו את עצמכם האם תוכלו לעמוד באתגר, ובעיקר האם יש לכם את מלוא המוטיבציה להצליח. אם אכן אתם עומדים בדרישות הבסיסיות רק וודאו שתגיעו לחברה טובה במקום שיהלום בצורה הטובה ביותר את כשוריכם ואופייכם. נסו לקבל כמה שיותר מידע על החברות. נסו להיעזר באנשים ובגופים שאתם יכולים לתת בהם אמון. לאחר שהגעתם לחברה חשוב לשמור על הרבה סבלנות ואורך רוח בתחילת הדרך, ההתחלות תמיד קשות יותר. לסיכום, כמעט כל אחד יכול להצליח במכירות, אבל לא כולם באים עם מספיק מוטיבציה להצליח ולא תמיד כולם יודעים להגיע לחברה טובה. כששלושת המרכיבים בללו מתחברים יחד, נותר רק לאחל "בהצלחה"!

ישנן ויזות ואישורי עבודה לא מועטים ליעדים שונים בעולם. לכל ויזה ייעוד שונה, קהל מוגדר אשר זכאי לה ומטרה מסוימת אשר היא באה לשרת. רוב הויזות הזמינות לישראלים אינן משרתות את כלל הציבור, אך ישנן מספר ויזות הניתנות לקהל רחב יותר ומאפשרות לצעירים ישראלים לטוס ולעבוד בצורה מסודרת עם אישורי עבודה רלוונטיים ובתאום מלא עם הרשויות השונות בכל מדינה. על מידע מקיף בנושא תוכל לקרוא בפורטל טרמינל בעמודי ויזות עבודה בעולם

לפני שטסים לעבוד בחו"ל חוב לשים לסמן V על הפרטים ברשימה הבאה:
1. דרכון מתוקף
2. ויזה בתוקף (אם יש צורך בויזה מיוחדת למדינה אליה הינכם טסים)
3. כרטיסי טיסה
4. כסף מוזמן
5. רישיון נהיגה בינ"ל
6. להכיר ולרשום את הכתובת הראשונה אליה תמשיכו מנמל התעופה בחו"ל.
7. מסמכים מיוחדים עליכם: כשבאים לעבוד על ויזת עבודה חשוב מאוד לוודא שכל המסמכים הרלוונטיים איתכם ושהם מוכנים בתיק הצד איתו אתם עולים למטוס כדאי להציגם בביקורת הדרכונים אם תתבקשו לכך.

מומלץ להגיע לחו"ל עם גב של כ-600$ (במזומן או בהמחאות נוסעים (טרוולר צ'קס) לפחות ואם ניתן גם עם כרטיס אשראי בינלאומי. 3 סיבות עיקריות למה זה חשוב:
1. ביקורת הגבולות: בשלב ביקורת ההגירה טרם מעברכם בביקורת הדרכונים מומלץ לא לעורר חשד מיותר שמה הינכם עשויים להוות נטל על המערכת. על כן מומלץ להגיע עם סכום כסף של מספר מאות דולרים לשימוש מיידי שיוכיח שהנכם יכולים לתחזק את עצמכם ובנוסף גם עם כרטיס אשראי בינלאומי אם יתאפשר לכם.
2. הוצאות המחייה לימים הראשונים: כל ההוצאות הבסיסיות לימים הראשונים בטרם תקבלו את משכורתיכם הראשונה. לשם כך אנו ממליצים על סכום של 400$ במזומן או בהמחאות נוסעים (טרוולר צ'קס) ואם ניתן לכם להביא עמכם סכום מעט גבוה יותר אז מה טוב.
3. להמשך הדרך: בכל רגע נתון חשוב להיות משוחררים לצאת לדרך חדשה. אם בגלל שמחליטים לסיים לעבוד ולחזור לארץ ואולי בגלל שאתם רוצים להמשיך לטיול ארוך בתום תקופת העבודה. כך או אחרת, המחאות נוסעים מומלצות ביותר כיוון שהם מבוטחים למקרה של אובדן או גנבה והם תמיד יאפשרו לכם בכל מקום בו תהיו לקבל כסף מזומן. בנוסף עם כרטיס אשראי בינלאומי תוכלו להיות רגועים שתמיד תתאפשר לכם גמישות כלכלית מלאה לפי מידת הצורך.

כיום ניתן להשתמש עם רישיון נהיגה מגנטי ישראלי כרישיון מקומי במרבית המדינות בעולם. על כן מומלץ לשים לב שהרישיון שברשותכם הינו רישיון מגנטי בתקן בינלאומי (לצורך ווידוא ניתן לפנות למשרד הרישוי בישראל) ובנוסף חשוב לוודא שהביטוח איתו הינכם יוצאים מהארץ מאפשר לכם נהיגה בטוחה בחו"ל, ביעד אליו הינכם נוסעים.

הניסיון מלמד שאין צורך להביא הרבה בגדים לעבודה בחו"ל. לרוב לא תוכלו שלא להיסחף אחר תרבות הצריכה שמעבר לים, שם המחירים בד"כ זולים יותר, המותגים נוצצים יותר ומהרגע שתתחילו לעשות כסף אז גם האצבע קלה יותר על הארנק. במילים אחרות, כדאי לשמור מקום במזוודה. חושב לשים לב שהבגדים אותם תיקחו לחו"ל מתאימים לאקלים ביעד אליו תטוסו, לקוד הלבוש במקום, ולאופי המשרה בה תעבדו.

באירופה כדאי להגיע עם טלפון נייד "פתוח" כזה בו ניתן לשים SIM CARD (כרטיס זיכרון של טלפון) מקומי. בארה"ב ובקנדה ניתן לרכוש כרטיס חיוג ייעודי או לקנות טלפון נייד מקומי המאפשר גם שיחה מקומית בעלויות נמוכות. כמובן שמי שמחובר למחשב יוכל לדבר חינם דרך רשת הסקייפ עם כל מקום בעולם. שיחות טלפון לישראל זמינות היום כמעט מכל נקודה בעולם, אך בעזרת ההמלצות הנ"ל ניתן להוזיל עלויות בצורה משמעותית.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

פרסמו אצלנו!

קבלו חשיפה של אלפי גולשים למוצר/שירות שלכם!

למידע על אפשרויות הפרסום, השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!