עבודה חוקית בארצות הברית

תוכן עניינים

 

עבודה חוקית בארצות הבריתישראלים רבים חולמים לעבוד בארצות הברית. עבודה בעגלות היא דבר מפתה. הרי מי לא היה רוצה להרוויח כסף רב, בקלות ולעשות חיים עם חבר'ה טובים על הדרך. מי לא רוצה לצאת קצת מההווי הישראלי ולפתוח לעצמו שער עבור עתיד אחר?  אלא שחשוב לזכור כי אי אפשר לעבוד בארצות הברית ללא האישורים המתאימים לכך.

חיפוש קצר ברשת יגלה לכם כי ישנם אינספור מעבידים שמבטיחים לכם עבודה בארצות הברית בלי שום הגבלה. הם אומרים לכם שאין בעיה לעבוד בארצות הברית גם בלי אישורי עבודה. אלא שהאמת היא שונה לחלוטין.

בכל מה שקשור לעבודה חוקית בארצות הברית אין ספק כי מדובר על נושא מורכב בו נמצאים פרטים רבים. אם גם אתם לא מוצאים את הידיים והרגליים בתוך התחום, המאמר הזה הוא בדיוק עבורכם. כאן ריכזנו עבורכם, בעזרתם של אנשי מקצוע, את כל המידע שאתם צריכים על עבודה חוקית בארצות הברית.


הקדמה קצרה על המשמעות של עבודה חוקית בארצות הברית

מאז 2001, לאחר אסון התאומים, חל שינוי כיוון ביחס של הממשל האמריקאי לעבודה בלתי חוקית. היום, בניגוד לעבר, ממשלת ארצות הברית מטילה עונשים כבדים על מי שעובדים ברחבי ארצות הברית בלי הרישיונות המתאימים.

הסנקציות עלולות להיות קשות. החל במניעה מעובדים זרים לשעבר לחזור לארצות הברית וכלה בישיבה בבית הכלא האמריקאי. אנחנו לא יודעים איך אתם מרגישים לגבי זה, אנחנו לא בטוחים שאנחנו היינו נהנים מעבודה בעגלות בארצות הברית כשמעל ראשנו מרחפת סכנת מאסר. מה גם שלא פעם תידרשו לשלם קנס גבוה שיהפוך את כל החוויה ללא שווה כלכלית בשום צורה.


מי כן רשאי לעבוד בארצות הברית באופן חוקי

 על מנת לעשות סדר בתוך התחום הענק הזה של עבודה חוקית בארצות הברית, קודם כל חשוב לזכור כי עבודה חוקית בארצות הברית מתייחסת לסוגי עבודה שונים. מבחינה חוקית, אין הבדל בין מי שנותן הרצאה בארצות הברית למי שעובד בעגלות. שניהם עובדים בארצות הברית וצריכים לקבל על כך אישור. על כך נסביר בהרחבה ממש כאן.

מבחינה חוקית, ניתן לקבל סוגים שונים של ויזות עבודה:

  1. ויזה לעובד מיומן: משמע, ניתן לקבל ויזה עבור עבודה מוגבלת בזמן לאנשים בעלי מומחיות ספציפית. דוגמא טובה לזה היא, למשל, במקרה בו מהנדס מוזמן לעבוד בחברה ספציפית בארצות הברית. במקרה הזה, המעסיק מצהיר על כך שהוא רוצה להעסיק את העובד המדובר, מה שמקל על הוצאת הויזה לתקופה מוגבלת.
  2. ויזה לחילופי תרבויות: במרבית המקרים, מדובר על ויזה שניתנת עבור זמן קצר במיוחד, של כמה חודשים בלבד, עבור צעירים המושכרים לעבודה בתור מדריכים במחנות קיץ, טיפול בילדים באופן פרטי ועוד. ממשל ארצות הברית נותן את הוויזות הללו מתוך הנחה כי אותם עובדים צעירים לא מגיעים על מנת להשתקע בארצות הברית, כי אם רק לעבוד בכמה חודשים ספורים במהלך השנה. לכן, בדרך כלל ויזות מסוג זה ניתנות לצעירים בלבד, מתחת לגיל 28.
  3. ויזה לספורטאים או אמנים: מדובר על ויזה המיועדת למי שעוסק בתחום התרבות. בין אם מדובר על שחקנים המגעים לתחרויות בינלאומיות ובין אם מדובר על אמנים ישראלים המגיעים להופיע בפני הקהל הישראלי בחוץ לארץ, אלו ואלו זכאים לוויזה המיועדת לספורטאים ואמנים.
  4. ויזה לעובד המשנה את מקום מגוריו במסגרת עבודתו: במידה ואתם מעוניינים לעבוד בעגלות בארצות הברית, בדרך כלל זה סוג הוויזה שתתאים לצרכים שלכם. מדובר על וויזה הניתנת למי שעושה ממש סוג של רלוקיישן לארצות הברית. כאן חשוב להדגיש כמה דברים חשובים. ראשית, לכתחילה הוויזה הזו מיועדת למי שיש לו ניסיון ניהולי או ביצועי בחברה גדולה והוא נדרש לעבוד בסניף אחר של אותה החברה הממוקם בארצות הברית. זו וויזה שלא פשוט לקבל אותה, שכן צריך להוכיח כי אותו עובד אכן מגיע לעבוד באופן זמני לתקופה מוגבלת במקום העבודה המיועד. לעיתים, ממשל ארצות הברית מאפשר להגדיל את מכסות העובדים לכבוד התקופות העמוסות יותר בשנה, כמו כריסמס וחודשי הקיץ, אבל חשוב לזכור כי הוויזה תקפה כל עוד אתם אכן מועסקים בחברה שהביאה אתכם לארצות הברית לכתחילה. קל להתבלבל ולהיכנס לסיטואציות שקשה לצאת מהן אחר כך. לכן, במידה והמעסיק העתידי שלכם מבטיח לכם שלא תהיה לכם בעיה לקבל וויזה, אנא, בדקו את הדברים היטב.


קבלת אישורי עבודה לישראלים בעלי אזרחות אירופאית

לישראלים רבים יש, מעבר לאזרחות ישראלית, גם אזרחות ודרכון המשויכים לאיחוד האירופי. במידה ואתם נמנים על הקבוצה הזו, שימו לב כי קיים פער בין קבלת וויזה של תייר לקבלת וויזה המאשרת לכם לעבוד ולהרוויח כסף בארצות הברית.

אלא, שאין ספק כי לבעלי אזרחות זרה קל יותר, במרבית המקרים, לקבל וויזת עבודה בארצות הברית במידה ומדובר בתקופה קצרה של עד כמה חודשים. נכון לכתיבת שורות אלו, ניתן לקבל וויזת עבודה לתקופה של עד שלושה חודשים. אבל, במידה ואתם מעוניינים לשהות בארצות הברית לאורך תקופה ארוכה יותר, שימו לב כי אתם מצליחים להוציא וויזת עבודה רלוונטית.

הסכנה הטמונה במקרים הללו לרוב היא שבקלות רבה מידי, אתם עלולים לא לשים לב ולמצוא את עצמכם עובדים גם בחודשים בהם אישור העבודה שלכם אינו תקף יותר. ישראלים רבים אוהבים להגיד 'יהיה בסדר'. אבל, האמינו לנו, זה לא נעים למצוא את עצמך מתמודד מול רשויות האכיפה במדינה שאיננה מדינתך.

כמו כן, גם אם אתם יכולים לקבל בקלות אישור כניסה לארצות הברית, מה שמכונה 'אסטה'. אותו מסמך המאשר כניסה לארצות הברית עבור בעלי דרכון אירופאי. היזהרו מלעבוד בלי האישורים המתאימים.

 

סיכום וכמה המלצות

אנחנו ב- 'טרמינל' עובדים כבר קרוב ל- 10 שנים עם צעירים רבים על מנת למצוא עבורם את מקום העבודה הטוב והמתאים הם ביותר בחוץ לארץ. עבודה בחוץ לארץ היא לא תמיד דבר קל ופשוט. אנחנו מדברים על מקום עבודה רחוק מהבית, בו החוקים והמנטליות שונים מאלו שהכרתם בארץ.

זה לא נעים לעבוד ולהרגיש כל הזמן שעננה כבדה מרחפת מעל ראשכם. האמינו לנו, אנו יודעים על מה אנחנו מדברים. עבודה בארצות הברית ללא אישורים מתאימים יכולה להיות דבר שירדוף אתכם עמוק לתוך חייכם הבוגרים.

לכן, ההמלצה שלנו היא לא להתפתות אחר פרסומות אקראיות שעלולות 'לקפוץ' לכם ברשתות החברתיות וברחבי האינטרנט. הבחירה לעבוד בארצות הברית צריכה להיעשות מתוך שיקול דעת, על מנת שלא תמצאו את עצמכם נכנסים לסיטואציה שלא תוכלו לצאת ממנה לאחר מכן.

לכן, ההמלצה שלנו היא קודם כל, לדבר אתנו. ההיכרות שלנו עם התחום תעזור לכם למצוא את מקום העבודה הטוב ביותר עבורכם בחו"ל. שם תוכלו ליהנות, לצבור חוויות ולעשות לא מעט כסף שישרת אתכם לאורך שנים.

אז למה אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ממש כאן ואנחנו כבר נדאג לחזור אליכם עם כל המידע שאתם צריכים. כל זה כדי לעזור לכם להתחיל במסע אל עבר הרפתקה שתלך אתכם עוד שנים רבות קדימה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

צרו קשר ונחזור תוך 24 שעות

מאמרים אחרונים
עבודה בחו"ל למבוגרים

  כולנו שומעים על חיילים משוחררים, או סטודנטים בחופשת סמסטר שטסים לעבוד בחו"ל לתקופה, מרוויחים הרבה כסף וחווים חוויה מגניבה ומשמעותית. אז זהו, שעבודה בחו"ל

קרא עוד »
עבודה באוסטרליה לא עגלות

  עבור ישראלים רבים אוסטרליה הפכה לאחד היעדים הפופולאריים של השנים האחרונות. אנחנו מדברים על יעד בו רמת ההכנסה גבוהה, יודעים ליהנות מהחיים ומשם ניתן

קרא עוד »
עבודות בחו"ל

  לא ברור למה האפשרות לעבוד בחו"ל מושכת כל כך הרבה אנשים, כנראה בעיקר בגלל שזו יכולה להיות תקופה חווייתית, מעניינת, מאתגרת ומרתקת. עבודות בחו"ל

קרא עוד »
התקשרו עכשיו