עבודה חוקית בארצות הברית

עבודה חוקית בארצות הבריתישראלים רבים חולמים לעבוד בארצות הברית. עבודה בעגלות היא דבר מפתה. הרי מי לא היה רוצה להרוויח כסף רב, בקלות ולעשות חיים עם חבר'ה טובים על הדרך. מי לא רוצה לצאת קצת מההווי הישראלי ולפתוח לעצמו שער עבור עתיד אחר?  אלא שחשוב לזכור כי אי אפשר לעבוד בארצות הברית ללא האישורים המתאימים לכך.

חיפוש קצר ברשת יגלה לכם כי ישנם אינספור מעבידים שמבטיחים לכם עבודה בארצות הברית בלי שום הגבלה. הם אומרים לכם שאין בעיה לעבוד בארצות הברית גם בלי אישורי עבודה. אלא שהאמת היא שונה לחלוטין.

בכל מה שקשור לעבודה חוקית בארצות הברית אין ספק כי מדובר על נושא מורכב בו נמצאים פרטים רבים. אם גם אתם לא מוצאים את הידיים והרגליים בתוך התחום, המאמר הזה הוא בדיוק עבורכם. כאן ריכזנו עבורכם, בעזרתם של אנשי מקצוע, את כל המידע שאתם צריכים על ​עבודה חוקים בארצות הברית.

הקדמה קצרה על המשמעות של עבודה חוקית בארצות הברית

מאז 2001, לאחר אסון התאומים, חל שינוי כיוון ביחס של הממשל האמריקאי לעבודה בלתי חוקית. היום, בניגוד לעבר, ממשלת ארצות הברית מטילה עונשים כבדים על מי שעובדים ברחבי ארצות הברית בלי הרישיונות המתאימים.

הסנקציות עלולות להיות קשות. החל במניעה מעובדים זרים לשעבר לחזור לארצות הברית וכלה בישיבה בבית הכלא האמריקאי. אנחנו לא יודעים איך אתם מרגישים לגבי זה, אנחנו לא בטוחים שאנחנו היינו נהנים מעבודה בעגלות בארצות הברית כשמעל ראשנו מרחפת סכנת מאסר. מה גם שלא פעם תידרשו לשלם קנס גבוה שיהפוך את כל החוויה ללא שווה כלכלית בשום צורה.

מי כן רשאי לעבוד בארצות הברית באופן חוקי

 על מנת לעשות סדר בתוך התחום הענק הזה של עבודה חוקית בארצות הברית, קודם כל חשוב לזכור כי עבודה חוקית בארצות הברית מתייחסת לסוגי עבודה שונים. מבחינה חוקית, אין הבדל בין מי שנותן הרצאה בארצות הברית למי שעובד בעגלות. שניהם עובדים בארצות הברית וצריכים לקבל על כך אישור. על כך נסביר בהרחבה ממש כאן.

מבחינה חוקית, ניתן לקבל סוגים שונים של ויזות עבודה:

  1. ויזה לעובד מיומן: משמע, ניתן לקבל ויזה עבור עבודה מוגבלת בזמן לאנשים בעלי מומחיות ספציפית. דוגמא טובה לזה היא, למשל, במקרה בו מהנדס מוזמן לעבוד בחברה ספציפית בארצות הברית. במקרה הזה, המעסיק מצהיר על כך שהוא רוצה להעסיק את העובד המדובר, מה שמקל על הוצאת הויזה לתקופה מוגבלת.
  2. ויזה לחילופי תרבויות: במרבית המקרים, מדובר על ויזה שניתנת עבור זמן קצר במיוחד, של כמה חודשים בלבד, עבור צעירים המושכרים לעבודה בתור מדריכים במחנות קיץ, טיפול בילדים באופן פרטי ועוד. ממשל ארצות הברית נותן את הוויזות הללו מתוך הנחה כי אותם עובדים צעירים לא מגיעים על מנת להשתקע בארצות הברית, כי אם רק לעבוד בכמה חודשים ספורים במהלך השנה. לכן, בדרך כלל ויזות מסוג זה ניתנות לצעירים בלבד, מתחת לגיל 28.
  3. ויזה לספורטאים או אמנים: מדובר על ויזה המיועדת למי שעוסק בתחום התרבות. בין אם מדובר על שחקנים המגעים לתחרויות בינלאומיות ובין אם מדובר על אמנים ישראלים המגיעים להופיע בפני הקהל הישראלי בחוץ לארץ, אלו ואלו זכאים לוויזה המיועדת לספורטאים ואמנים.
  4. ויזה לעובד המשנה את מקום מגוריו במסגרת עבודתו: במידה ואתם מעוניינים לעבוד בעגלות בארצות הברית, בדרך כלל זה סוג הוויזה שתתאים לצרכים שלכם. מדובר על וויזה הניתנת למי שעושה ממש סוג של רלוקיישן לארצות הברית. כאן חשוב להדגיש כמה דברים חשובים. ראשית, לכתחילה הוויזה הזו מיועדת למי שיש לו ניסיון ניהולי או ביצועי בחברה גדולה והוא נדרש לעבוד בסניף אחר של אותה החברה הממוקם בארצות הברית. זו וויזה שלא פשוט לקבל אותה, שכן צריך להוכיח כי אותו עובד אכן מגיע לעבוד באופן זמני לתקופה מוגבלת במקום העבודה המיועד. לעיתים, ממשל ארצות הברית מאפשר להגדיל את מכסות העובדים לכבוד התקופות העמוסות יותר בשנה, כמו כריסמס וחודשי הקיץ, אבל חשוב לזכור כי הוויזה תקפה כל עוד אתם אכן מועסקים בחברה שהביאה אתכם לארצות הברית לכתחילה. קל להתבלבל ולהיכנס לסיטואציות שקשה לצאת מהן אחר כך. לכן, במידה והמעסיק העתידי שלכם מבטיח לכם שלא תהיה לכם בעיה לקבל וויזה, אנא, בדקו את הדברים היטב.


קבלת אישורי עבודה לישראלים בעלי אזרחות אירופאית

לישראלים רבים יש, מעבר לאזרחות ישראלית, גם אזרחות ודרכון המשויכים לאיחוד האירופי. במידה ואתם נמנים על הקבוצה הזו, שימו לב כי קיים פער בין קבלת וויזה של תייר לקבלת וויזה המאשרת לכם לעבוד ולהרוויח כסף בארצות הברית.

אלא, שאין ספק כי לבעלי אזרחות זרה קל יותר, במרבית המקרים, לקבל וויזת עבודה בארצות הברית במידה ומדובר בתקופה קצרה של עד כמה חודשים. נכון לכתיבת שורות אלו, ניתן לקבל וויזת עבודה לתקופה של עד שלושה חודשים. אבל, במידה ואתם מעוניינים לשהות בארצות הברית לאורך תקופה ארוכה יותר, שימו לב כי אתם מצליחים להוציא וויזת עבודה רלוונטית.

הסכנה הטמונה במקרים הללו לרוב היא שבקלות רבה מידי, אתם עלולים לא לשים לב ולמצוא את עצמכם עובדים גם בחודשים בהם אישור העבודה שלכם אינו תקף יותר. ישראלים רבים אוהבים להגיד 'יהיה בסדר'. אבל, האמינו לנו, זה לא נעים למצוא את עצמך מתמודד מול רשויות האכיפה במדינה שאיננה מדינתך.

כמו כן, גם אם אתם יכולים לקבל בקלות אישור כניסה לארצות הברית, מה שמכונה 'אסטה'. אותו מסמך המאשר כניסה לארצות הברית עבור בעלי דרכון אירופאי. היזהרו מלעבוד בלי האישורים המתאימים.

 

סיכום וכמה המלצות

אנחנו ב- 'טרמינל' עובדים כבר קרוב ל- 10 שנים עם צעירים רבים על מנת למצוא עבורם את מקום העבודה הטוב והמתאים הם ביותר בחוץ לארץ. עבודה בחוץ לארץ היא לא תמיד דבר קל ופשוט. אנחנו מדברים על מקום עבודה רחוק מהבית, בו החוקים והמנטליות שונים מאלו שהכרתם בארץ.

זה לא נעים לעבוד ולהרגיש כל הזמן שעננה כבדה מרחפת מעל ראשכם. האמינו לנו, אנו יודעים על מה אנחנו מדברים. עבודה בארצות הברית ללא אישורים מתאימים יכולה להיות דבר שירדוף אתכם עמוק לתוך חייכם הבוגרים.

לכן, ההמלצה שלנו היא לא להתפתות אחר פרסומות אקראיות שעלולות 'לקפוץ' לכם ברשתות החברתיות וברחבי האינטרנט. הבחירה לעבוד בארצות הברית צריכה להיעשות מתוך שיקול דעת, על מנת שלא תמצאו את עצמכם נכנסים לסיטואציה שלא תוכלו לצאת ממנה לאחר מכן.

לכן, ההמלצה שלנו היא קודם כל, לדבר אתנו. ההיכרות שלנו עם התחום תעזור לכם למצוא את מקום העבודה הטוב ביותר עבורכם בחו"ל. שם תוכלו ליהנות, לצבור חוויות ולעשות לא מעט כסף שישרת אתכם לאורך שנים.

אז למה אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ממש כאן ואנחנו כבר נדאג לחזור אליכם עם כל המידע שאתם צריכים. כל זה כדי לעזור לכם להתחיל במסע אל עבר הרפתקה שתלך אתכם עוד שנים רבות קדימה.

עבודה בארצות הברית

מאז שאתם זוכרים את עצמכם רציתם להגיע לארצות הברית? אומנם יצא לכם להיות שם עם ההורים לפני הרבה שנים אבל מאז לא חזרתם לשם? אפשר להבין מדוע. ארצות הברית רחוקה ולא תמיד קל להיכנס אליה. בנוסף, אם כבר נוסעים עד לשם, ברור מדוע נרצה להישאר יותר משבוע, כך שטבעי שעד היום לא ממש יצא לכם לחזור את המקום הקסום הזה. אם אתם נמצאים עכשיו בתקופה שבה אתם מחפשים עבודה, רוצים לעזוב קצת את הארץ וצמאים לחברם חדשים, כדאי שתדעו: עבודה בארצות הברית היא הפתרון! אפילו אם עוד לא עשיתם תואר ראשון ואפילו אם עד היום לא עבדתם בעבודות מאוד רציניות, יש לכם מקום בצוות גדול ושלם על אנשים שנוסעים לעבוד בארצות הברית הקסומה, אז למה שלא תנסו זאת? 

עבודה בארצות הברית

מוכרים, מוכרים ועוד קצת מוכרים 

כשמדברים על עבודה בארצות הברית מדברים למעשה על עבודה במקום קפיטליסטי ביותר ועל המקום הכי צרכני שיש בעולם. לכן, אם אתם עדיין תוהים במה בדיוק תוכלו לעבוד כשתגיעו לשם, התשובה ברורה: אתם הולכים להיות מוכרים. מה שכן, אתם לא הולכים למכור ללקוחות שיפנו אליכם מוצרים שאינם איכותיים או שאינם שימושיים, אלא ההפך הוא הנכון! עבודה בארצות הברית כוללת בדרך כלל מכירות בעגלות, ובתוך העגלות האלה יש מוצרים שכולם באמת רוצים. אם תנסו לחשוב על האומה האמריקאית, אתם תראו שלמעשה מה שרוב האנשים שם באמת רוצים זה להיראות צעירים לנצח. לכן כדאי לקחת בחשבון את האפשרות של מכירת מוצרי קוסמטיקה איכותיים שכוללים את המינרלים של ים המלח. אתם לא תאמינו כמה יחידות של מוצרי קוסמטיקה כאלה תצליחו למכור ביום, מה שאומר שגם העמלות שתקבלו תהיינה מאוד גבוהות. בנוסף למוצרי הקוסמטיקה, אנחנו רואים שכאשר מדברים על עבודות בחול הרבה פעמים מדברים גם על מכירת אביזרים שימושיים כמו ישרי שיער. אולי עבורכם זה סתם עוד מוצר, אבל האמת היא, שאמריקאים אוהבים את זה מאוד וזה לא פלא שהם מוכנים לשלם לא מעט על העניין הזה. השכר שלכם בעבודות שונות בארצות הברית יכלול בדרך כלל שכר בסיס + עמלות, כך שבסופו של דבר, כמה תרוויחו בסוף של חודש זה משהו שתלוי רק בכם. 

לעבוד בצורה חוקית, בראש שקט ובלי דאגות 

אתם חוששים מאוד מהאפשרות של עבודה בארצות הברית? שמעתם סיפורים על אנשים שהסתבכו ואתם לא לגמרי יודעים איך לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר ובצורה חוקית? הסירו דאגה מלבכם, כי יש מי שדואג עבורכם לכל הפרטים. כל מה שאתם צריכים לעשות, אם אתם חושבים ברצינות על עבודה בארצות הברית, זה לפנות אל חברת טרמינל. החברה, שקיימת כבר לא מעט זמן, עוסקת בדיוק בכל הנושא הזה של סידור עבודות בחול לישראלים. לכן, בין אם אתם חולמים על עבודה בארצות הברית ובין אם אתם רוצים לעבוד באירופה, עם חברת טרמינל אתם יכולים להיות בטוחים ורגועים. כל עבודה שיסדרו לכם תהיה חוקית, והאמת היא, שהחברה הזאת תדאג לכם לעוד הרבה מאוד שירותים. למשל, אם מטרידה אתכם השאלה איך תגיעו משדה התעופה אל המקום שבו תגורו או אל המקום שבו תעבדו, אתם יכולים להיות רגועים. חברת טרמינל דואגת אפילו להסעות שכל העובדים צריכים כך שזה לא שאתם צריכים לעשות הכול לבד. סעו לארצות הברית והגשימו חלום, כי לעבוד בחו"ל זה משהו שאח"כ נעים להיזכר בו לאורך כל החיים, אז למה שלא תפנקו את עצמכם עם זיכרון מקסים שכזה? 

ישראלים רבים בוחרים להתנתק לזמן מוגבל או בלתי מוגבל ממדינת הקודש, ולנסות את מזלם בעבודה בארצות הברית. בין אם מדובר במומחים או משכילים בעלי מקצוע מסוים, עבודה אצל מעסיקים ישראלים, עבודה בעגלות בקניון, וגם אם השקעות בנדל"ן אמריקאי, כולם מבקשים להרוויח את הכסף שלהם בדולרים. המשותף לכולם הוא ההיתקלות במערכת דיווח מס ותשלום לרשויות המס האמריקאיות בעבור כל הכנסה שהופקה על אדמת ארצות הברית.

למי נדרשים לדווח הכנסה?

תצלום ארנק הממחיש את המסים בארהב

יש לדעת ולהכיר כיצד פועלת שיטת המס בארצות הברית. קיימת רשות המס הפדראלית אשר זהה בכל רחבי ארה"ב, ואליה יש להגיש דוח אחת לשנה. בנוסף, כמעט לכל מדינה בתוך ארה"ב ישנה רשות מיסים משלה, אשר מפיק ההכנסה נדרש להמציא דוח עבורה, ולרוב גם עבור הרשות העירונית. לסיכום, בין אתם אזרחי ארה"ב או מחזיקי GREEN CARD, אם הפקתם הכנסה בארה"ב, ככל הנראה תאלצו לדווח לשלוש גופים ולשלם את המס הנדרש על פי חוק.

 

מהי ההבחנה המבוצעת?

שלטונות המס האמריקאים עושים הבחנה בין אזרחים אמריקאים, ובכלל זה גם תושבים בעלי גרין קארד, לבין זרים, כמו רוב הישראלים לדוגמא שבאים לעבוד בארה"ב, אשר שוהים במדינה תחת אשרות שהייה ועבודה זמניות. הבחנה זו קרדינאלית מבחינת המס, שכן היא משפיעה על כל נושא הדיווח ברמת סוגו וצורתו, אילו הכנסות מחייבות דיווח, האם ישנן הוצאות מוכרות שמקבלות פטור או הקלות מס, וכמובן גובה שיעור המס עבור כלל ההכנסות השונות.

 

כדאי להגיע מוכנים מראש!

פגישה ראשונה עם חוקי המס האמריקאים עשויה להיות לא נעימה כלל, ומומלץ בחום להגיע מראש עם ידע מעמיק ורלוונטי אודות רזי תשלום ודיווח המס בארה"ב, ששונה בתכלית מהתשלום המוכר בישראל. פורטל טרמינל מציע לכם את כל המידע החשוב והמשמעותי אודות הנושא, וכדאי מאוד להתייעץ עם המומחים.

מחפשים עבודה חוקית בארה"ב? נמאס לכם להרוויח 7 אלף שקל בחודש אחרי שקרעתם את עצמכם?  בשביל להמחיש לכם מה אתם מפסידים כל דקה שאתם לא מתקשרים להיבחן לעבוד העגלות ריכזנו לפניכם את כל התנאים של עבודה חוקית בארה"ב בעגלות:

עבודה חוקית בארה"ב – שכר

ישראלים כמו ישראלים, בואו נתחיל לדבר ביזנס ואז ניגע ביתר הנושאים. כאשר חיילים משוחררים מתקשרים למצוא עבודות משתלמותמבחר עבודות בארה"ב לישראלים שיניבו להם שכר הולם, הם מוצאים את עצמם עובדים בעבודות פרך, שעות ארוכות, כל זה רק בשביל לממן את הטיול הגדול. בממוצע חיילים משוחררים עובדים כחצי שנה על מנת לממן את הטיול, בעוד שבעבודה בעגלות תוכלו לממן את הטיול בחודשיים וחצי, כן! חודשיים וחצי! הבדלי השכר בין עבודה בארץ לעגלות בחו"ל משמעותית, וככל שאתם רעבים יותר ככה תרוויחו יותר. ממוצע השכר בעבודה בעגלות הוא בערך 5,000 דולר עבור מתחילים, ככל שאתם מתקדמים יותר ככה תבינו איך אתם יכולים להרוויח יותר.

עבודה חוקית בארה"ב – תנאים

עוד הכרח חשוב שיקדם אתכם לבחירה שלכם הוא התנאים בהם אתם נמצאים בשהות שלכם בארה"ב. אז נתחיל מכך שברגע שאתם נוחתים כבר יחכה לכם רכב חברה עם מלווה צמוד שיוביל אתכם למגורים, יהיה לצידכם לאורך הימים הראשונים שלכם בעבודה, ויהיה אוזן קשבת לכל דבר שעולה בראשכם, האמא והאבא שלכם לחודשים הקרובים. תנאי העבודה נוחים, מדובר על מוצרים קוסמטיים שעליכם למכור, אתם נמצאים כמובן במקום מקורה, בקניון קרוב לאזור מגוריכם. היתרון בעבודה בעגלות הוא שאתם אחראים לשכר שלכם, ככל שתשקיעו יותר מאמץ ככה הסיכויים שלכם להרוויח יותר כסף גדלים.

עבודה חוקית בארה"ב – מגורים

אז לא, אתם לא תיכנסו לבית מתפורר בתנאים של סטודנטים בארץ, עם כל הכבוד. הוויב של עבודה בעגלות הוא שונה ממה שאתםעבודה חוקית בארצות הברית מכירים בארץ, מבחינתו ככל שאתם ישנים יותר טוב ככה אתם עובדים יותר טוב. בחלק מהמגורים אפילו תחכה לכם בריכה בחצר, אתם תתגוררו עם עוד שותפים ישראלים שעובדים בעגלות, הם המשפחה שלכם לתקופה הקרובה. אין לכם שום התחייבות מבחינת תקופת הזמן שאתם נשארים, אם קשה לכם מסיבה כזו או אחרת תוכלו לפנות לאחראי והוא ינסה לפתור לכם את כל הבעיות, אם גם זה לא יעזור אתם יכולים לחזור הביתה. עובד שנשאר בכוח אף פעם לא יגיע לתוצאות טובות.

עבודה חוקית בארה"ב – חבר'ה צעירים

השארנו את הטוב לסוף, אחד היתרונות הגדולים שיש בעבודה בעגלות הוא החברים שמקיפים אתכם כל היום. מי ששירת בבסיס סגור יודע שחברים כאלה נשארים לכל החיים, גם כאן בעגלות. אתם מוקפים חברים צעירים, יש לכם זמן פנוי בערבים, יש לכם ימי חופש ויום שבתון אשר רכב החברה עומד לרשותכם, תוכלו לנסוע לטייל ברחבי העיר, תוכלו להרחיק למסלולים ונופים מרהיבים, תוכלו לצאת למסיבות ולהכיר תרבות שונה ממה שאנו מכירים בארץ. אין אף היררכיה, כולם נמצאים בשביל כולם, אם למישהו לא הולך בעבודה תמיד יהיה מי שיסייע לכם, מי שיסביר לכם איך לעשות את זה נכון יותר. בהתחלה יכול להיות לכם קשה טיפה, אבל לאט לאט אתם תבינו עד כמה פשוט להרוויח כסף ובגדול. ולא, אנחנו לא מחפשים אנשי מכירות דגולים, אנו מחפשים אנשים טובים שרוצים להרוויח כסף טוב.

מידע שימושי

10 יתרונות למצוא עבודה בחו"ל

אופר באוסטרליה

  החלטתם לעבוד ולחיות באוסטרליה. ארזתם כבר את כל המזוודות, הכנתם את הדרכון, הוצאתם את האישורים הדרושים ואתם בדרך לצבור ממון רב. בין אם החלטתם

קרא עוד »

אופר בקנדה

אחרי שנים של חלומות שלא מוצו, החלטתם לקחת את הכפפה לידיים ולהגשים את עצמכם במקום האהוב עליכם. החלטתם להתחיל לעבוד ולחיות בקנדה. כבר שנים שאתם

קרא עוד »

ניו יורק

ניו יורק- אטרקציות שאסור לפספס כמה שלא נרחיב ונספר על ניו יורק, לא נצליח להעביר במילים את קסמה של העיר המדהימה הזאת. מדובר בעיר באמת

קרא עוד »

שגרירות רוסיה

שגרירות רוסיה בישראל נמצאת בתל אביב ברחוב הירקון. היחסים הדיפלומאטיים בין ישראל ורוסיה ידעו עליות ומורדות. במאמר זה נביא את סיפורו של בית הפגודה המספר

קרא עוד »
עבודה אחרי צבא הרבה כסף

עבודה אחרי צבא הרבה כסף

עבודה אחרי צבא הרבה כסף החוויה של שחרור מהצבא היא חוויה ייחודית ויוצאת דופן בחיינו, חוויה שבבסיסה עומדת היציאה שלנו אל העולם בפעם הראשונה ואיתה

קרא עוד »

רוצים שנציג יחזור אליכם? השאירו פרטים!

התקשרו עכשיו