טיפים

7 המלצות זהב לפני הטיסה

1. חקרו את אופי העבודה

עבודה במכירות אינה עבודה קלה ובטח כאשר אתם עובדים במכירות בחו"ל. במרבית העבודות חשוב שתכירו ותחקרו  עד כמה שניתן לגבי אופי העבודה בה תעבדו ותתכוננו לכך שלא משנה מה פוטנציאל הרווחים, כדי להגשים אותו תצטרכו להשקיע ולעבוד קשה. לכל חברה אופי שונה, לכל מוצר דרישות שונות ולכל יבשת מדינה או עיר דגשים שונים לגבי דרישות התפקיד. נסו לממש את היכולות שלכם ואת הפוטנציאל הטמון בכם במקום המתאים לכם ביותר.

2. אל תקחו אתכם הרבה בגדים לעבודה בחו"ל

הניסיון מלמד שאין צורך להביא הרבה בגדים לעבודה בחו"ל. לרוב לא תוכלו שלא להיסחף אחר תרבות הצריכה שמעבר לים, שם המחירים בד"כ זולים יותר, המותגים נוצצים יותר ומהרגע שתתחילו לעשות כסף אז גם האצבע קלה יותר על הארנק. במילים אחרות, כדאי לשמור מקום במזוודה. חושב לשים לב שהבגדים אותם תיקחו לחו"ל מתאימים לקוד הלבוש במקום ולסוג המשרה בה תעבדו.

3. אוכל בחו"ל

לכל מדינה בחו"ל הרגלים קולינאריים שונים ולעיתים משונים. הפערים ממה שאנחנו מכירים מהארץ הולכים ונהיים מהותיים יותר ככל שזה נוגע להרגלי צריכה יומיומיים. לכל מי שטס לארה"ב, תשכחו מקפה כמו שאתם רגילים לשתות בארץ. לאמריקאים טעם שונה משלנו ואם אתם רוצים קפה כמו בארץ כדאי שתביאו אתכם (נס וקפה שחור). דבר נוסף שיש רק בישראל היא הבמבה. כמי שנוסע מהארץ להיפגש עם ישראלים המצויים בחו"ל מזה תקופה, הבמבה היא אחת המתנות הפטריוטיות ביותר שניתן להביא אתכם כמתנה. מצד שני תמצאו בחו"ל מאכלים, מסעדות ומשקאות בטעמים ובסטנדרטים גבוהים במיוחד שלעיתים קשה למצוא בארץ כך שאין סיבה להיכנס ללחץ.
 

4. הצטיידו בכסף לעבודה בחו"ל

מומלץ להגיע לחו"ל עם גב של כ-400$ (במזומן או בהמחאות נוסעים (טרוולר צ'קס) לפחות ואם ניתן גם עם כרטיס אשראי בינלאומי. 3 סיבות עיקריות למה זה חשוב:
1. ביקורת הגבולות: בשלב ביקורת ההגירה טרם מעברכם בביקורת הדרכונים מומלץ לא לעורר חשד מיותר שמה הינכם עשויים להוות נטל על המערכת. על כן מומלץ להגיע עם סכום כסף של מספר מאות דולרים לשימוש מיידי שיוכיח שהנכם יכולים לתחזק את עצמכם ובנוסף גם עם כרטיס אשראי בינלאומי אם יתאפשר לכם.
2. הוצאות המחייה לימים הראשונים: כל ההוצאות הבסיסיות לימים הראשונים בטרם תקבלו את משכורתיכם הראשונה. לשם כך א