חיפוש עבודה בחו"ל- המסע אל החלום

כמעט כל אחד מכיר את העיתוי הזה בחיים שנוטע בך את הרצון לבצע רילוקיישן לחו"ל לתקופה מסוימת, קצובה או בלתי קצובה.איך מוצאים עבודה בחו"ל
לגלות את העולם הגדול, לראות עולם ואם אפשר גם כמובן לעשות המון המון כסף. כאן, מגיע הרגע שכולם לבטח חושבים על הדרך האולטימטיבית לכך והיא חיפוש עבודה בחו"ל במכירות או בעגלות למשל. וזוהי אכן דרך המלך.

לא מעט ישראלים מגשימים את הרצון ונוטעים בו שורשים. הדבר אופייני לרוב לגילי פוסט צבא או ה-20 המוקדמים, או גם במקרים מסוימים גילי 30, במקום בו עשית מספיק ואתה מעוניין במשהו אחר, שונה ומלא פלפל. היתרונות שבעבודה בחו"ל מתנקזים בעיקר להנאות המתלוות אליה ולכסף הזמין והרב שניתן לעשות, ואלו קוסמים לרבים מאיתנו, ובצדק.

חיפוש עבודה בחו"ל הוא תהליך של ממש, ולמרות מה שאולי ניתן לחשוב, אינו כלל עניין של מה בכך. אין מדובר ביצירת קשר עם החברה הראשונה שנקרית בדף האנטרנט שלך, רכישת כרטיס טיסה תוך 5 דקות והופ- הגעת לקצה השני של העולם. בפועל, מדובר בעבודת חקר של ממש וזאת על מנת למצוא את המקום המדויק לך, הן מבחינת העבודה, החברה, והיעד המסוים בו אתה מעוניין כך שיתאים באופן מספק לרצונות ולצרכים שלך.

הבא נתכוננה: המדריך המקוצר למחפש

איך מוצאים עבודה בחו"ל

המבקש לבצע חיפוש עבודה בחו"ל, צריך לדעת כי החקר שלו צריך לכלול כמה נושאים מסוימים על מנת לדייק את התוצאה ככל האפשר. תחילה, צריך להגיע, גם לחיפוש עצמו כמו גם לעבודה, עם המון רצון ומוטיבציה להצליח ולעשות. עבודה בחו"ל איננה פשוטה, מדובר בשעות רבות על הרגליים, לעיתים קרובות גם משמרות כפולות של 12 שעות. בהן, הפה, המוח והמוטיבציה עובדים שעות נוספות. כך גם על מנת למקסם את תהליך החיפוש ולדייק אותו, יש להצטייד בארגזים של מוטיבציה.

לאחר שהבנו שזו אכן השאיפה שלנו, מתחיל בפועל התהליך בחיפוש עבודה בחו"ל. כעת, יש לאסוף כמה שיותר מידע על מנת שבהמשך נוכל לנתח את התוצאות בהתאם. המידע יידלה מחיפוש ברשת וגם ממקורות אישיים כמו בני משפחה, חברים או מכרים שהתנסו בעבודה ומכירים את העולם הזה. יש לאסוף מידע על היעדים בהם ניתן לעבוד, על סוג העבודה המתאים לך ביותר, וכמובן על כלל האלמנטים הפרוצדורליים כמו חיסונים שיש לבצע, ויזות או אשרות למיניהן, ותרבות היעד המבוקש בכללותה.

הדובדבן שבקצפת: הדגש העיקרי בחיפוש

לאחר איסוף המידע, מגיע השלב החשוב מכל- הדיוק וההחלטה. מכאן, יהיה הרבה יותר קל לנווט את המשך הדרך.מחפשי עבודה בחוץ לארץ
יש לסכם את המידע שנאסף ולהקיש ממנו מה הכי מתאים לנו, ועם מה אנו מרגישים הכי בנוח. ברגע שכימתנו לעצמנו את כלל הנתונים, נצמצם את הרשימה לעד חמש חברות ועד שלושה יעדים כפי שמרגיש נכון ביותר עבורנו. זוהי העת לקבוע פגישות, ולהתוודע פנים אל פנים עם האנשים שמאחורי החברה כפי שהיא מוצגת ברשת. לאחר הפגישה, ההחלטה תגיע לבד, אינטואיטיבית.

דבר נוסף וחשוב שעלינו לעמוד עליו יותר מעל שאר הנ"ל, הוא דיוק סוג העבודה המתאים לנו. כאמור המבוקשים ביותר הם תחומי העגלות והמכירות, למשל בתחומי הקוסמטיקה ומיישרי השיער. יש לציין, שבבחירת החברה עצמה, נשים לב לכך שאנו מקבלים את מיטב התנאים, כי כך גם תראה איכות חיינו ביעד המבוקש בהתאם. המלצתנו היא לבחור חברה שמציעה השתתפות בכרטיס הטיסה, איסוף משדה התעופה, מגורים ראויים וכמובן החשוב ביותר, חיי חברה שמשדרים עמנו על אותו גל.

אנחנו פסיק מלהפוך את הרעיון המדהים של עבודה והנאה לכדי מציאות של ממש. כל שנשאר הוא, לזכור שעלינו לשמור על מוטיבציית שיא ורצון עצום להצליח ולהגשים. ככל שנרצה לממש את שאיפותנו, כך גם היקום ישקף זאת אלינו בחזרה.

מידע שימושי

10 יתרונות למצוא עבודה בחו"ל

אופר

אופר הוא שם כולל למטפלת אשר מנהלת את משק הבית, מטפלת בילדים ובדרך כלל חיה עם בני המשפחה וגרה בביתם. נוסף על הטיפול הפיזי בילדים,

קרא עוד »

שגרירות קנדה

שגרירות קנדה בישראל נמצאת בתל אביב ברחוב נירים חמש. השגרירות הקנדית ממלאת תפקידים רבים וביניהם גם הנפקת אשרות לישראלים המעוניינים לבקר, ללמוד, לעבוד או להגר

קרא עוד »

עבודה מועדפת במרכז

עומדים להשתחרר או כבר השתחררתם ומתעניינים באפשרות המוצעת לכל חייל משוחרר? חושבים על עבודה מועדפת במרכז, בצפון, בדרום או בכל אזור אחר בארץ? עבודה מועדפת

קרא עוד »

מה ללמוד?

השבת המדים והחזרה אל החיים האזרחיים טומנים בחובם הן התרגשות גדולה והן משימות לא פשוטות. בין כל הלבטים השונים, אין ספק כי בחירת מקצוע לחיים

קרא עוד »