עבודה חוקית בחו"ל

תוכן עניינים

 

עבודה בחו"ל היא הזדמנות מעולה לשינוי אווירה, הזדמנות להרוויח כסף רב לצד חוויה משמעותית, הזדמנות טובה להכיר אנשים חדשים ומקומות חדשים. איך עושים את זה?

ההמלצה שלנו, היא קודם כל לחפש עבודה חוקית בחו"ל, כלומר עבודה שכוללת בתוכה את כל האישורים הנחוצים.


איך מוצאים עבודה חוקית בחו"ל?

עבודה חוקית בחו"לקודם כל אם אין לכם את אישורי העבודה המתאימים מומלץ להשיג אותם. לרוב זו פעולה שלא תדרוש מכם יותר מידי עבודה ותחסוך לכם כאב ראש וחשש תמידי. אם אתם בכל זאת בוחרים לטוס לעבוד במדינה שאין לכם אישור עבודה אליה, תדעו שאתם לוקחים סיכון שיתפסו אתכם ולפעמים זה יכול לכלול איסור כניסה למדינה לשנים רבות. כמובן שאם אתם בעלי אזרחות זרה, השגת האישורים למעבר ולעבודה הם קלים מאוד.

אז איך מוצאים עבודה חוקית בחו"ל?

רילוקיישן- הדרך הקלה ביותר למצוא עבודה חוקית בחו"ל היא רילוקיישן. ברילוקיישן החברה שבה אתם עובדים בארץ מעבירה אתכם לתקופה לחו"ל. המעבר ייעשה לפי צרכי החברה ואינטרסים שונים שיש לה מול מדינות בחו"ל. לדוגמא, אם זו חברה בעלת סניפים בחו"ל אז כנראה שיעבירו עובדים לסניף שירצו בו שיפור של דברים, או שליטה מקרוב על דברים. אם לחברה יש אינטרס מול חברה אחרת במדינה זרה, אז היא תעביר עובד שיתפקד מול החברה הזרה. לרילוקיישן יש יתרונות רבים מאחר והחברה שמעבירה אתכם דואגת לכל ההתעסקות שלפני המעבר. הם ידאגו לכם לכרטיסי טיסה, מציאת מקום מגורים, יוציאו עבורכם את כל האישורים הנחוצים, ובעצם תקל על המעבר שלכם לחו"ל. בנוסף, לרוב תקבלו העלאה במשכורת בעקבות חוסר הנוחות שנגרם בעקבות המעבר והעתקת חייכם לחו"ל, לעתים עם כל המשפחה.

בעלי מקצוע- אם רכשתם מקצוע בארץ, יהיה לכם קל יותר לחפש באופן נקודתי אחר מקצוע זה בחו"ל. אם אתם רופאים, עורכי דין, רואי חשבון או כל מקצוע שלמדתם ויש לו ביקוש במדינה מסוימת, תוכלו לעשות הסבה שתתאים באופן ספציפי למדינה בה תרצו לעבוד. ברוב המקרים החברה שתעסיק אתכם תדאג לכם לכל האישורים הדרושים למעבר למדינה. כמובן שזה לא משהו קבוע ולעתים תצטרכו לדאוג לאישורים בעצמכם גם אם מצאתם עבודה בחברה נחשבת.

לשכת התעסוקה- אם יש לכם אזרחות במדינה מסוימת ברחבי העולם תוכלו פשוט לחפש בלשכת התעסוקה של המדינה הזו. תגיעו עם תעודות מתאימות של השכלתכם, מקצועכם וכל מה שיכול לעזור לקבלת עבודה. שימו לב שבמקומות מסוימים אפשר אפילו לקבל דמי אבטלה אם אתם אזרחי המדינה. במקומות רבים יש לחכות תקופת המתנה עבור דמי האבטלה.

לוחות דרושים- חפשו עבודות בלוחות דרושים באינטרנט. בעידן של היום, ניתן לגלות כמעט הכל בעזרת האינטרנט ומקומות רבים מפרסמים דרושים לעבודה באינטרנט. יש לקחת בחשבון שלעתים עדיף להכנס לחברות מסוימות. גוגל יציע לכם מגוון עבודות, אך לעתים חברות המחפשות עובדים יפרסמו בעיקר באתר החברה, לכן אל תסתפקו בלחפש חיפוש כללי בגוגל, השקיעו וכנסו למספר חברות שמעסיקות עובדים במקצועות שלכם. בעזרת האינטרנט, תוכלו להשאר בארץ ולחפש עבודה בלי להסתכן במעבר לחו"ל לחינם.

חברות כוח אדם- פגישות ייעוץ מקצועיות. פגישות אלה יכולות להיות טלפוניות, בהן המראיינים בעצם יבחנו אתכם ויתרשמו מכם לראשונה. לאחר הפגישה הם עשויים להציע לכם מספר משרות, חלקן יכולות להיות מתחת לרמתכם אבל יש להתחיל מאיפשהו. לפני שאתם נכנסים לחברת כוח אדם כלשהי, שימו לב שאתם מודעים להבדלי התרבות, מה כדאי לעשות ומה לא לעשות וכיצד להתחבר הכי טוב למראיינים. יש לקחת בחשבון שפגישות אלה לרוב יעלו כסף.

עבודה קהילתית- עמותות וארגונים רבים מחפשים עובדים קהילתיים רבים. לעתים יחפשו אנשי מקצוע ספציפי ולעתים עובדים כלליים יותר. קחו בחשבון שזו עבודה עם שכר לא גבוה, אך לרוב עבודה חווייתית שיכולה להעניק ערך מוסף ומשמעות למעבר לחו"ל. אתם יכולים לחפש באינטרנט באתרים של עמותות וארגונים במדורי דרושים.

אבטחה- ברחבי העולם יש ביקוש רב למאבטחים, וישראלים בעיקר בשל העובדה שהם שירתו בצבא מבוקשים במיוחד. אם עברתם הכשרה קרבית ושירתם ביחידות קרביות שונות ירצו אתכם בהרבה חברות אבטחה ברחבי העולם. חברת האבטחה תדאג לכם לאישורים המתאימים למעבר לחו"ל. עבודה קשה, מאתגרת, רווחית מאוד ומרתקת.

קשרים- כמובן שבכל מקום שבו יש לכם קשרים אתם יכולים לנסות לברר דרכם על עבודה מתאימה עבורכם. לעתים המלצה של אדם שמכיר אתכם תחסוך למעסיק הרבה חיפושים והרבה זמן שבו יראיין אנשים ויבחר בזה שהוא חושב שמתאים ביותר וייקח סיכון של אכזבה מהמתמודד בו בחר. אך, אפילו שהרבה מעסיקים יסמכו מהמלצה, יש מקומות רבים בעולם ששימוש בקשרים לא יעזור לכם ואפילו להפך יגרום למעסיק לא לרצות להעסיק אתכם  לעולם. לכן, קחו בחשבון את העובדה הזו ובדקו לעומק את הבדלי התרבות במקומות השונים ומה ההתנהלות המקובלת בכל מדינה.

עצמאיים- אם אתם בעלי מקצוע חופשי כלשהו, לדוגמא מחשבים או תרגום אתם יכולים להיות פרילאנסרים. בנוסף, אם אתם עובדי כפיים, חשמלאים, נגרים, סנדלרים, גם עבורכם יש ביקוש רב במדינות רבות בעולם. מאחר ומקצועות אלה הולכים ונעלמים, ומרבית האוכלוסייה מחפשת עבודות בהיי-טק, למקצועות אלה יש ביקוש רב ברחבי העולם. יש יתרונות רבים בלהיות עצמאים. המרכזי הוא שאין לכם בוס, אתם הבוס של עצמכם, אתם בוחרים כמה לעבוד, מתי ואיך. בנוסף כל הכסף שתרוויחו ילך אליכם ישירות. כמובן שיש פה גם לקיחת סיכון, שאם אין עבודה לא תקבלו בכל זאת משכורת חודשית ולא תרוויחו כסף. אם אתם ניחנים בכושר יזמי, בעלי כריזמה, ומוכנים לקחת סיכונים אתם יכולים לפתוח עסק. לפני פתיחת עסק עצמאי מומלץ להתייעץ עם מקומיים, שמכירים את השפה, את התרבות, ואת החוקים של המקום. כמובן שבמידה ואתם פותחים עסק תוציאו את כל האישורים הדרושים, וודאו שהעסק שלכם חוקי.


מה היתרונות של עבודה חוקית בחו"ל?

תנאים טובים יותר- בדרך כלל בעבודה בחו"ל, תנאים העבודה יהיו טובים יותר. השכר השעתי יהיה גבוה יותר, כמובן שיש לשים לב לערך המטבע של המדינה בה אתם רוצים לעבוד. שעות העבודה שתצטרכו לעבוד לא יהיו רבות מאוד כדי להרוויח משכורת יפה.

ניסיון- ניסיון תעסוקתי בחו"ל יעניק לכם ידע רחב במגוון נושאים. כמובן שאם תרצו לחזור לארץ לעתים עצם העובדה שעבדתם תקופה בחו"ל יעניק לכם יוקרה בחיפוש עבודה חדשה.

שפה- אם ברצונכם ללמוד או לשפר את הידע שלכם בשפה מסוימת, הדרך הקלה ביותר תהיה לעבור לגור במדינה. ברגע שתעבדו במדינה זרה תוכלו לרכוש לעצמכם עוד שפה.  

משפחה- אם אתם בזוגיות או יש לכם משפחה, ותעברו לעבודה חוקית בחו"ל, יתאפשר לכם לעבור עם בן הזוג או המשפחה למדינה בה תעבדו.

לסיכום מגוון העבודות החוקיות בחו"ל הוא רחב. כמובן שאף אחד לא מבטיח לכם הצלחה מקצועית בחו"ל, ואם יש לכם עבודה טובה בארץ, משפחה וילדים אנחנו ממליצים לכם לקחת בחשבון את כל השיקולים שצצים לפני המעבר. עשו עבודת מחקר יסודית, השוו את המשכורות בין חברות שונות, אם אתם מכירים מקומיים או מצליחים להגיע למקומיים מומלץ להתייעץ איתם לגבי העבודה, מה הביקוש שלה ולבקש טיפים.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

צרו קשר ונחזור תוך 24 שעות

מאמרים אחרונים
עבודה באמריקה

  מי לא רוצה לעבוד באמריקה? ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אמריקה הפכה לאחד היעדים הפופולאריים עבור ישראלים שרוצים לעשות כסף טוב ולא סתם. שם, באמריקה,

קרא עוד »
עבודה מועדפת? עדיפה בחו"ל

  זה הרגע השתחררתם מצה"ל, וזהו שלב בו אתם הופכים להיות אנשים בוגרים שיצאו לחיים האמיתיים. היציאה לחיים האמיתיים כרוכה במחשבות על העתיד, מחשבות על

קרא עוד »
עבודה בספרד לישראלים

  ישראלים רבים חולמים לכבוש את העולם. האמת היא שאין הסבר מדעי לסיבה זו. אולי זה משום שמדינת ישראל היא מדינה קטנה בה ההזדמנויות מוגבלות.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו