עבודה בארהב מיסים

תוכן עניינים

ישראלים רבים בוחרים להתנתק לזמן מוגבל או בלתי מוגבל ממדינת הקודש, ולנסות את מזלם בעבודה בארצות הברית. בין אם מדובר במומחים או משכילים בעלי מקצוע מסוים, עבודה אצל מעסיקים ישראלים, עבודה בעגלות בקניון, וגם אם השקעות בנדל"ן אמריקאי, כולם מבקשים להרוויח את הכסף שלהם בדולרים. המשותף לכולם הוא ההיתקלות במערכת דיווח מס ותשלום לרשויות המס האמריקאיות בעבור כל הכנסה שהופקה על אדמת ארצות הברית.

למי נדרשים לדווח הכנסה?

תצלום ארנק הממחיש את המסים בארהב

יש לדעת ולהכיר כיצד פועלת שיטת המס בארצות הברית. קיימת רשות המס הפדראלית אשר זהה בכל רחבי ארה"ב, ואליה יש להגיש דוח אחת לשנה. בנוסף, כמעט לכל מדינה בתוך ארה"ב ישנה רשות מיסים משלה, אשר מפיק ההכנסה נדרש להמציא דוח עבורה, ולרוב גם עבור הרשות העירונית. לסיכום, בין אתם אזרחי ארה"ב או מחזיקי GREEN CARD, אם הפקתם הכנסה בארה"ב, ככל הנראה תאלצו לדווח לשלוש גופים ולשלם את המס הנדרש על פי חוק.

 

מהי ההבחנה המבוצעת?

שלטונות המס האמריקאים עושים הבחנה בין אזרחים אמריקאים, ובכלל זה גם תושבים בעלי גרין קארד, לבין זרים, כמו רוב הישראלים לדוגמא שבאים לעבוד בארה"ב, אשר שוהים במדינה תחת אשרות שהייה ועבודה זמניות. הבחנה זו קרדינאלית מבחינת המס, שכן היא משפיעה על כל נושא הדיווח ברמת סוגו וצורתו, אילו הכנסות מחייבות דיווח, האם ישנן הוצאות מוכרות שמקבלות פטור או הקלות מס, וכמובן גובה שיעור המס עבור כלל ההכנסות השונות.

 

כדאי להגיע מוכנים מראש!

פגישה ראשונה עם חוקי המס האמריקאים עשויה להיות לא נעימה כלל, ומומלץ בחום להגיע מראש עם ידע מעמיק ורלוונטי אודות רזי תשלום ודיווח המס בארה"ב, ששונה בתכלית מהתשלום המוכר בישראל. פורטל טרמינל מציע לכם את כל המידע החשוב והמשמעותי אודות הנושא, וכדאי מאוד להתייעץ עם המומחים.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

צרו קשר ונחזור תוך 24 שעות

מאמרים אחרונים
טיול מאורגן לספרד

טיול עצמאי או טיול מאורגן לספרד, מה יותר כדאי? ובכן, כמו הרבה שאלות אחרות גם על השאלה הזו קשה לענות בצורה חד משמעית, ישנם קריטריונים

קרא עוד »
טיסות למוסקבה

חופשות במזרח אירופה וברוסיה. רבים הישראלים שבוחרים או נוהגים לצאת לחופשה במדינות מזרח אירופה ובערי הבירה שלה – צ'כיה, הונגריה, בולגריה, רומניה, סלובקיה, יוגוסלביה וכדומה,

קרא עוד »
התקשרו עכשיו