המדריך השלם על עבודה באוסטרליה שכל ישראלי חייב לקרוא

תוכן עניינים

 

המדריך השלם על עבודה באוסטרליהעבודה באוסטרליה היא הזדמנות עבור מרבית הישראלים להרוויח לא מעט כסף בהזדמנות של פעם בחיים. אוסטרליה זו יבשת ענקית. מלאה בשדות חקלאיים וענפים הזקוקים לעבודת כפיים של אנשים צעירים. שם, הם מוזמנים למצוא עבודה מבין שלל האפשרויות העומדות בפניהם.

אוסטרליה ידועה בנוף עוצר נשימה ובעלי חיים יוצאי דופן. כך שאי אפשר לומר שאין כאן הזדמנות עבור ישראלים צעירים רבים, לחסוך קצת כסף לטיול הגדול שלהם בעולם. אוסטרליה, בניגוד לארצות הברית ומדינות אירופה, מוכרת בעולם בתור מדינה בעלת אופי 'רגוע'. שעות העבודה לא ארוכות במיוחד וימי העבודה פרושים על חמישה ימים בשבוע בלבד. כך שאם אתם רוצים להרוויח כסף לא רע ועם זאת לא לוותר על שלוות הנפש שלכם, יכול להיות שהמקום האידיאלי עבורכם לעבודה נמצא ביבשת אוסטרליה.

כדי לעשות לכם סדר. הכנו עבורכם את המאמר הזה. כאן תוכלו למצוא את המידע הרלוונטי עבורכם במידה ואתם מעוניינים לעבוד באוסטרליה. מכל המידע החשוב על עבודה חוקית באוסטרליה ועד לאופציות העומדות בפניכם כאשר אתם שואלים את עצמכם 'איך למצוא עבודה באוסטרליה'.

אז למה אתם מחכים? המשיכו לקרוא!

 

קודם כל, הסבר קצר על עבודה באוסטרליה הנעשית באופן חוקי

חברות ישראליות רבות בעולם מציאות לישראלים צעירים, די תמימים ברובם, הצעות מפתות על מקומות עבודה ברחבי העולם המשלמים הרבה כסף. אלא שהן לא אומרות דבר על המשמעות של עבודה באופן לא חוקי במדינה זו או אחרת. לכן, חשוב לפתוח בכך שעבודה בכל מדינה חייבת להיעשות באופן חוקי. הכלל הזה נכון לכל מדינה בעולם והוא משמעותי אפילו יותר כאשר אנחנו מדברים על אוסטרליה. זאת, מכמה טעמים:

  1. עבודה בלתי חוקית יכולה להיות בעלת משמעויות הרסניות: רשויות העבודה האוסטרליות לא עושות הנחות לאלו העובדים באופן בלתי חוקי בגבולות מדינתה. העונשים לאלו העובדים באופן בלתי חוקי מתחילים בקנסות גבוהים וממשיכים לגירוש ולאיסור חזרה לאוסטרליה. ישראלים צעירים רבים אוהבים להגיד- 'יהיה בסדר' אלא שאתם לא רוצים להתמודד מול רשויות האכיפה במדינה זרה. האמינו לנו.
  2. אוסטרליה היא אי: למה זה חשוב? מכיוון שאין שום אפשרות 'להבריח את הגבול'. אנחנו מדברים על מדינה שההגעה אליה חייבת להיעשות באמצעות מטוס. כך שאין שום דרך להיכנס או לצאת מהמדינה ללא מסמכים רשמיים המתירים זאת.

ישראלים רבים טועים לחשוב כי קבלת ויזת עבודה לאוסטרליה היא דבר כמעט בלתי אפשרי. הם חושבים זאת מכיוון שקבלת ויזת עבודה לארצות הברית זו באמת פרוצדורה מורכבת שלא ניתנת בקלות. אלא, שלאוסטרליה, בניגוד לארצות הברית יש הסכם עם ישראל. המתיר ל- 2500 מטיילים ישראלים לקבל ויזת עבודה המאפשרת להם לטייל ולהרוויח קצת כסף במדינה בלי שיהיה בידם דרכון אירופאי או שמי מבני משפחתם יתגורר באוסטרליה.

חשוב לזכור כי תהליך הוצאת הוויזה דורש מתן תשומת לב מלאה. אל תתחילו בתהליך בלי שהתייחסתם לכל הפרטים לאורך הגשת הויזה. עלות הוצאת הויזה עומד על 485 דולר אוסטרלי והתהליך עורך בערך חודשיים בכפוף לחגים היכולים להאט את התהליך.

במידה ויש לכם דרכוו אירופאי, כמו שיש לישראלים רבים, אתם יכולים ליהנות מכניסה חופשית לאוסטרליה המתירה לכם לטייל כשנה במדינה ולעבוד לאורך שנה במה שתבחרו.

 

אפשרויות תעסוקה באוסטרליה

עבודה באוסטרליהאוסטרליה מלאה באפשרויות תעסוקה לישראלים צעירים. חשוב לזכור כי מדובר על מדינה ענקית בעלת אוכלוסייה מצומצמת יחסית לשטחה. לכן, אוסטרליה הפכה במהלך השנים לאחת היצואניות הגדולות בעולם של תוצרת חקלאית.

זה מה שמביא את אוסטרליה לחפש בכל העולם ידיים צעירות שיעבדו בעבודות החקלאות השונות. במידה ותבחרו לעבוד בחקלאות, תוכלו ליהנות ממגורים להם ידאג המעסיק שלכם, מחברת אנשים צעירים כמוכם ומחיים המזכירים לעיתים ממש קיבוץ. כך שאם אתם מעוניינים בעבודת כפיים הרחק מהעיר, יכול להיות שעבודה בשדות של אוסטרליה תתאים עבורכם במיוחד.

אבל, אם אתם אנשים של עיר, אין שום בעיה. סידני, העיר הגדולה באוסטרליה, מונה לא פחות מ- 5 מיליון תושבים. שם תוכלו למצוא אינספור מסעדות המחפשות עובדי מטבח צעירים, חנויות צבעוניות ומה לא.

כמובן שאי אפשר לדבר על עבודה בחו"ל בלי להזכיר עבודה בעגלות. עבודה בעגלות נפוצה גם ביבשת אוסטרליה. עבודה בעגלות עורכת לרוב שמונה שעות בכל יום ומתפרסת על חמישה או שישה ימים בשבוע בכפוף להסכם עם המעסיק. אם אתם תותחים בכל מה שקשור למכירות, יכול להיות שעבודה בעגלות היא אכן האפשרות האולטימטיבית עבורכם. עבודה בעגלות מתומחרת בשקלול של שכר בסיסי בתוספת עמלות המגיעות למוכרים עבור כל מכירה ומכירה. אבל אל תשכחו, עבודה במכירות מבוסס על היכולת לתקשר בצורה טובה עם הלקוחות שלכם. אמנם ביבשת אוסטרליה מדברים אנגלית אבל המבטא של האוסטרלים עלול לבלבל. כך שההמלצה היא בכל מקרה, לא לוותר על הכנה מוקדמת. שמעו איזה שיר, לכו לראות סרט, כל דבר שיעזור לכם להתרגל לאנגלית אוסטרלית.

אפשרות נוספת עבור אלו המחפשים עבודה באוסטרליה היא עבודה בקהילה היהודית. באוסטרליה, בעיקר בסינדי נמצאת קהילה יהודית מבוססת שם לא פעם מחפשים עובדים ישראלים צעירים לעבודות בחינוך במוסדות שונים של הקהילה היהודית. עבודה מהסוג הזה מתאימה במיוחד לאלו שלא רוצים רק להרוויח כסף אלא גם ליהנות מסיפוק ומשמעות המתלווים לעבודה עם ילדים צעירים.

 

כמה דברים ששווה לקחת בחשבון רגע לפני שאורזים את המזוודה

  1. עלות המחיה באוסטרליה לא זולה: אמנם אנחנו מדברים על שכר עבודה גבוה, אבל חשוב לדעת שעלות המחיה באוסטרליה גבוהה גם היא. כך שלקראת החודשים הראשונים שווה לחסוך קצת כסף שיעזור לכם להתמקם עד שתתחילו להרוויח בהתאם למקום המגורים שלכם. ההמלצה היא כמובן לא לוותר על מציאת עבודה בארץ לפני כן על מנת שלא תמצאו את עצמכם במדינה זרה, משלמים לא מעט כסף על מחיה ולא יודעים מתי תהליך החיפוש יסתיים.
  2. אוסטרליה רחבת ידיים, לכן חשוב שתהיו ממוקדים ותדעו מה אתם מחפשים: יש כאלו המחפשים עבודה בעיר. יש את אלו המעוניינים לעבוד בשדה חקלאי מבודד וכן הלאה. כל בחירה היא לגיטימית אבל חשוב לבוא ממוקדים כבר מהארץ לתהליך בחירת מקום העבודה. עבודה במדינה אחרת יכולה להיות הרפתקה נהדרת ויכולה לעיתים לעורר לא מעט חששות. כדי לעבור את משוכת ההתאקלמות בצורה טובה, חשוב לבוא כאשר אתם יודעים בוודאות למה אתם מגיעים ולהיות בטוחים שבחרתם באפשרות המתאימה עבורכם ביותר.
  3. חשבו על המשך הדרך: עבודה באוסטרליה יכולה להיות המקפצה שלכם לטיול נהדר באוסטרליה עצמה, ניו זילנד או מזרח אסיה. כך ששווה לראות איך אתם לא רק נהנים ממשכורת גבוהה אלא גם שומרים ממנה מספיק לטיול הגדול.

אנחנו ב- טרמינל 3 עוסקים כבר קרוב לעשר שנים בכל הקשור בקשר שבין ישראלים צעירים למקומות עבודה שונים ברחבי העולם. אנחנו מקפידים על העסקה חוקית, כמו כן על מתן שירות שיבטיח לכם מקום עבודה המתאים לכישורכם ולרצונותיכם. לא פעם אנחנו נתקלים בצעירים ישראלים צעירים מבולבלים שהלכו שבי אחרי מודעות כאלו ואחרות ברחבי האינטרנט. אם אתם לא רוצים לקבל חתול בשק, אנחנו מזמינים אתכם לדבר אתנו. ביחד נמצא את מה שאתם מחפשים בצורה הטובה ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

צרו קשר ונחזור תוך 24 שעות

מאמרים אחרונים
עבודה באירופה

  עבודה באירופה היא לא סתם משאלת לב של צעירים רבים במדינת ישראל. עבודה באירופה היא ההזדמנות של רבים, לצאת לפרק זמן מסוים מכור ההיתוך

קרא עוד »
התקשרו עכשיו