הכוונה לחיילים משוחררים

מחפשים כיוון לחיים?

בשנת 1949 הקים בן גוריון (דאז ראש הממשלה ושר הביטחון) את היחידה להכוונת חיילים משוחררים, מטרתו של בן גוריון הייתה ליצור מסגרת קבועה שתספק הכוונה לחיילים משוחררים ותעזור להם להשתלב בהצלחה במסגרות אזרחיות כמו לימודים ועבודה.

הכוונה לחיילים משוחרריםהכוונה לחיילים משוחררים

ההכוונה לאוכלוסיית המשתחררים מתמקדת בשלושה היבטים מרכזיים:

– השכלה – היחידה להכוונת חיילים משוחררים מפעילה מספר מכינות קדם אקדמאיות לשיפור והשלמת בגרויות, בהן לומדים קרוב ל- 10000 חיילים משוחררים בשנה וחלק גדול מהם אף מקבלים מלגות לימודים ומלגות קיום ומחייה המוענקות לפי תנאים סוציו אקונומיים. בנוסף ניתנות גם מלגות לימוד אחרות בענפים טכנולוגיים, בבתי ספר להשלמת בגרויות ומכוני לימוד פסיכומטרי בכל הארץ ואפשר לקבל ייעוץ לגבי שאלת השאלות- מה ללמוד.

– תעסוקה – מבחינת תעסוקה מפעילה היחידה מספר מיזמים תעסוקתיים, דוגמת מועדון תעסוקה אינטרנטי, כנס משתחררים בו מתקיים יריד תעסוקה ומספר מיזמים נוספים בשיתוף עם חברות ציבוריות שמטרתן עידוד המשתחררים לעיסוק ופיתוח קריירה בתחומים מסוימים.

– חיזוק הפריפריה – היחידה להכוונת חיילים משוחררים פועלת זה מספר שנים למתן אינסנטיב לאוכלוסיית המשוחררים להתגורר, ללמוד ולעבוד במספר אזורי פריפריה בארץ.

הכוונה לחיילים משוחררים ניתנת בחינם וללא קשר למשך השרות ולתפקיד אותו ביצעו החיילים במהלך שרותם הצבאי. בארץ פועלים מספר מרכזים להכוונת חיילים משוחררים (בעיקר בערים מרכזיות ובאזורי הפריפריה) אך תמיד ניתן להיכנס לאתר של היחידה בכתובת -http://www.hachvana.mod.gov או ליצור עימם קשר בטלפון שמספרו 03-7380909.

באתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים תמצאו גם הסבר מפורט על הטבות וזכויות הניתנות לחיילים משוחררים, לדוגמת חוק קליטת חיילים משוחררים, הקלות בתשלום מס הכנסה, הסבר על מתן מענק השחרור ועל חישוב וקבלת הפיקדון האישי.

בנוסף אנו ממליצים לכל אלו שמעוניינים להתחיל ללמוד ולא זכאים למלגה דרך היחידה להכוונת חיילים משוחררים לבדוק גם עם גופים אחרים כמו ליב"י, האגודה למען החייל וקרנות אחרות הנותנות מלגות מחייה ולימודים לחיילים וחיילות משוחררים.

אם אתם מחפשים מידע ספציפי יותר על אפשרויות תעסוקה הקיימות לחיילים משוחררים ואפשרויות מציאת עבודות מאתגרות וכיפיות בארץ ובחו"ל אתם מוזמנים להמשיך ולשוטט באתר שלנו טרמינל. ובכל מקרה שיהיה בהצלחה!

מידע שימושי

10 יתרונות למצוא עבודה בחו"ל

אופר

אופר הוא שם כולל למטפלת אשר מנהלת את משק הבית, מטפלת בילדים ובדרך כלל חיה עם בני המשפחה וגרה בביתם. נוסף על הטיפול הפיזי בילדים,

קרא עוד »

שגרירות קנדה

שגרירות קנדה בישראל נמצאת בתל אביב ברחוב נירים חמש. השגרירות הקנדית ממלאת תפקידים רבים וביניהם גם הנפקת אשרות לישראלים המעוניינים לבקר, ללמוד, לעבוד או להגר

קרא עוד »

עבודה מועדפת במרכז

עומדים להשתחרר או כבר השתחררתם ומתעניינים באפשרות המוצעת לכל חייל משוחרר? חושבים על עבודה מועדפת במרכז, בצפון, בדרום או בכל אזור אחר בארץ? עבודה מועדפת

קרא עוד »

מה ללמוד?

השבת המדים והחזרה אל החיים האזרחיים טומנים בחובם הן התרגשות גדולה והן משימות לא פשוטות. בין כל הלבטים השונים, אין ספק כי בחירת מקצוע לחיים

קרא עוד »

רוצים שנציג יחזור אליכם? השאירו פרטים!