איך לעבוד בחו"ל ללא אזרחות

תוכן עניינים

 

איך לעבוד בחו''ל ללא אזרחותככל שהשנים עוברות, אנשים רבים מגלים את יתרונות העבודה בחו"ל, ורבים מהם מבצעים רילוקשיין למדינות זרות על מנת לעבוד, חיילים משוחררים רוצים לנסוע לעבוד בחו"ל אחרי שחרורם מצה"ל, סטודנטים מחפשים עבודה מעניינת ומעשירה בחו"ל, לעיתים לצד לימודים. אך עבודה בחו"ל ללא אזרחות היא עבודה שמצריכה בדיקה יסודית, חשיבה מושכלת ועליכם לדאוג לאישורי עבודה כדי לעבוד בצורה חוקית.


איך זה עובד ומהן האפשרויות?

אם ברשותכם דרכון זר של מדינה זרה, תוכלו לעבוד באותה מדינה ללא חשש. אם אתם מחזיקים בדרכון אירופאי תוכלו לחפש ולעבוד במדינות אירופה במגוון רחב של משרות כמו מכירת ציורי שמן מדלת לדלת. עבודה זו פופולארית מאוד באירופה. ניתן לעבוד במדינות סקנדינביה, אנגליה ואירלנד, השכר תלוי במכירות שלכם, כלל שתמכרו יותר כך תרוויחו יותר.

עבודה פופולארית נוספת היא עבודת מכירה בעגלות, כאשר ברחבי אירופה קיימות מגוון משרות בקניונים. באירופה דרוש ידע בסיסי בשפה המדוברת לצורך עבודה במכירה בעגלות. אם יש לכם דרכון זר אז יש לכם אזרחות ולא תיחשבו כעובדים זרים. אם אין ברשותכם דרכון זר זה לא נורא כי קיימות מספר דרכים להוציא ויזה למטרת עבודה בחו"ל.

ויזת לימודים היא אופציה נהדרת לעבודה בחו"ל ללא אזרחות ובאירופה למשל, ניתנת ויזת לימודים כזו. אם חלומכם היה ללמוד בישול בצרפת, אומנות ברומא אולי אתם חובבי אופנה ורציתם ללמוד לימודי אופנה במילאנו, תשמחו לשמוע שקיימת אפשרות ללימודים בשילוב עם עבודה, אם אתם דוברי השפה המקומית זהו יתרון נהדר עבורכם. אפשרות זו של ויזת לימודים תפתח לכם דלתות, תעשיר אתכם ותיצור חוויה משמעותית.

נכון לעכשיו, בעלי דרכון ישראלי לא יכולים לעבוד באופן חוקי בכל מדינות אירופה, אולם משנת 2017 המדינות שבהן ניתן לעבוד באופן חוקי הן גרמניה ואוסטריה במסגרת ויזת חופשת עבודה. ויזה מסוג זה מתאימה לאזרחים צעירים בגילאי 18-30, ובכך, בנוסף לטיול ולהכרת המדינה ותרבותה, יזכו הצעירים לעסוק בעבודה זמנית.

מצאתם עבודה שמעניינת אתכם בחו"ל? פנו אל החברה שמעוניינת להעסיק אתכם ובררו איתם איזו אשרה יכולה להתאים לכם. יש חברות שמוציאות ויזת עבודה לעובדים שלהן ובדרך כלל בחברות שהן בשליטה ישראלית, המעסיקים דואגים לעובדים שלהן ויכולים לעזור להם להוציא ויזת עבודה. עליכם לבדוק את הנושא היטב כי חברות מסויימות דורשות התחייבות לזמן מסויים ועליכם לבדוק האם זה מתאים לכם.

כל מדינה שונה בתקנות שלה לסוג הויזה שתצטרכו להוציא. יהיה עליכם לפנות לשגרירויות שונות על מנת להגיש בקשה להוצאת ויזת עבודה. קחו בחשבון שתצטרכו להיות סבלניים, כי לכל מדינה יש את התקנות שלה ויש לוודא מבעוד מועד אילו טפסים אתם צריכים להגיש והאם אתם זכאים לויזה.


חשוב לעבוד באופן חוקי

עבודה בחול ללא אזרחות, פורסת בפני ישראלים אפשרויות תעסוקה שלא מצריכות החזקה של דרכון זר. קיימות מספר אפשרויות שיכולות לעזור לישראלים לעבוד בחו"ל באופן חוקי. אי הסדרת אפשרויות אלו עלולות לגרום למספר בעיות שעדיף לא להיתקל בהן. בעת עבודה לא חוקית בחול תוכלו להיחשף ולקבל קנסות רבים על שהייה לא חוקית, ואף להגיע לגירוש מהמדינה אליה אתם נוסעים לעבוד, במקרה ותיתפסו על ידי הרשויות.

כדאי לעבוד באופן חוקי בחו"ל כדי לקבל הטבות כמו שמקבלים אזרחי המדינה שאתם נמצאים בה. תוכלו לקבלו תנאים סוציאליים כגון ביטוח בריאות, ימי חופשה ומחלה. לכן לפני שאתם סוגרים עבודה בחו"ל ולפני שאתם רוכשים את כרטיס הטיסה, חשוב שתבדקו את האפשרויות שעומדות בפניכם ואישורי העבודה המתאימים למדינה אליה אתם נוסעים.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

צרו קשר ונחזור תוך 24 שעות

מאמרים אחרונים
עבודה בספרד לישראלים

  ישראלים רבים חולמים לכבוש את העולם. האמת היא שאין הסבר מדעי לסיבה זו. אולי זה משום שמדינת ישראל היא מדינה קטנה בה ההזדמנויות מוגבלות.

קרא עוד »
עבודה באוסטרליה לא עגלות

  עבור ישראלים רבים אוסטרליה הפכה לאחד היעדים הפופולאריים של השנים האחרונות. אנחנו מדברים על יעד בו רמת ההכנסה גבוהה, יודעים ליהנות מהחיים ומשם ניתן

קרא עוד »
התקשרו עכשיו