עבודה באוסטרליה

תוכן עניינים

עבודה באוסטרליה המדריך המקיף עבודה באוסטרליה

סיימתם את השירות הצבאי ואתם מחפשים כעת עבודה טובה, שתאפשר לכם גם לעשות את הצעדים הראשונים וגם לחסוך סכום כסף גדול, שיפתח בפניכם הזדמנויות חשובות להמשך? מן הסתם אתם כבר יודעים, שכאן בישראל, האפשרויות העומדות בפניכם הן מוגבלות מאוד, במיוחד לאור העובדה שאין לכם עדיין מקצוע, אין לכם הסמכה אקדמאית ואין לכם ניסיון מקצועי, שניתן באמצעותם למצוא הזדמנות עבודה טובה. זה המקום בו נכנסת למעשה לתמונה, האופציה של עבודה בחו"ל ואת השורות הבאות נקדיש לאופציה הספציפית של עבודה באוסטרליה, שהופכת בשנים האחרונות לאופציה יותר ויותר אהודה על צעירים ישראלים.

 

עבודה באוסטרליה? למה דווקא אוסטרליה?

אם אתם מחפשים עבודה בחו"ל, אפשר לומר שכמעט כל מדינות העולם פרושות בפניכם ואתם רק צריכים לבחור היכן יותר מתאים לכם. בחירה זו אמורה להישען על שיקולים כלכליים מחד ושיקולים תיירותיים מאידך. מצד אחד, אתם רוצים להרוויח סכום כסף גדול בעבודה טובה בחו"ל ומצד שני אתם רוצים גם לחוות את החופש, שאתם כל כך זקוקים לו לאחר 12 שנות לימוד רצופות ושירות צבאי לא פשוט. כשבוחנים את כל מכלול הפרמטרים הללו, ישנן כמה מדינות שבולטות מעל כל השאר ואחת מהן היא אוסטרליה. אוסטרליה היא מדינת אי השוכנת על יבשת שלמה בצדו המזרחי של כדור הארץ, אך נחשבת למדינה מערבית בכל פרמטר אפשרי. אוסטרליה היא מדינת תיירות מצליחה מאוד, מודרנית, בעלת כלכלה חזקה, המציעה רמת הכנסה גבוהה לאזרחיה ולכל העובדים בתחומה. המשמעות היא, שמבחינה כלכלית בהחלט תוכלו להרוויח באוסטרליה את סכומי הכסף להם את מייחלים ושעליהם אין לכם בכלל מה לנסות לחשוב כאן בישראל, לפחות לא בשלב הזה של חייכם.

מעבר לכך, אוסטרליה היא גם מדינת תיירות מובילה המושכת אליה מיליוני תיירים בכל שנה ונחשבת למדינה עתירה באטרקציות תיירותיות. עבור כל מי שמחפש את השילוב של הכנסה גבוהה בעבודה בלתי מקצועית בחו"ל לצד טיול במרחבי טבע אינסופיים, אוסטרליה מציעה לכם אופציה נהדרת שרבות ממדינות העולם פשוט לא יכולות להציע לכם.

עבודה באוסטרליה – במה אפשר לעבוד באוסטרליה?

לפני שנפרט בפניכם מהן ההזדמנויות להשתלבות במסגרת עבודה באוסטרליה, חשוב להבין את כל התחום של עבודה בחו"ל. תחום זה מיועד למשה לחבר'ה צעירים נטולי הסמכה מקצועית, ניסיון מקצועי או הכשרה אקדמאית. לאחר השחרור מן הצבא, אתם נחשבים למעשה לעובדים בלתי מקצועיים וזוהי הסיבה שכאן בישראל השכר המוצע לכם הוא נמוך למדי. האופציה של עבודה בחו"ל מאפשרת לכם להיפתח לעבודות לא מקצועיות במדינות אחרות, שבהן רמת השכר היא גבוהה יותר, מה שמאפשר לכם להרוויח סכומים גבוהים במאפיינים עבודות מקצועיות ומתמחות, גם ללא המקצוע עצמו. עבודות אלה כוללות בעיקרן עבודות פיזיות ועבודות בתחום המכירות, בהן אתם מביאים מהיכולת הפיזית שלכם או מהכישורים האישיים שלכם ושבהן נדרש מכם מאמץ מיוחד וממוקד, אבל כזה שאם אכן תוציאו אותו אל הפועל, תוכלו להרוויח הרבה מאוד כסף.

אם נחזור ספציפית לאוסטרליה, אפשר לדבר על שני סוגי עבודות שכיחות ופופולאריות מאוד עבור חבר'ה ישראלים צעירים: עבודה בחוות ועבודה בעגלות ציורי שמן. עבודה בחוות היא ממש כפי שהיא נשמעת – אתם מוצבים בחווה מרוחקת שבה מתנהלת פעילות חקלאית ענפה, בהיקפים עצומים וגדולים הרבה יותר ממה שאנחנו רגילים פה בישראל ומבצעים עבודות שוטפות לניהול העבודה בחווה. בין המשימות היותר רומנטיות אפשר למצוא עבודה עם סוסים ואפילו עבודה עם עדרי בקר ענקיים ולצד זאת ישנן גם המשימות הפחות רומנטיות כמו עבודה חקלאית, תחזוקה שוטפת, ניקיון וכדומה. עבודה באוסטרליה במסגרת חוות כאלה, יכולה לייצר לכם הכנסות יפות מאוד, אך חשוב להבין שמדובר באורח חיים ייחודי שמחייב אהבה וחיבור לטבע, הרחק ממרחבים אורבניים חיים ותוססים.

אופציית עבודה נוספת בקטגוריה של הזדמנויות עבודה באוסטרליה כוללת את עגלות ציורי השמן. המדובר בעגלות מכירה ממש כמו דוכני המכירה שאתם מכירים פה מהקניונים בישראל, בהן מוצעים למכירה מוצרים שונים ובכלל זה מוצרי קוסמטיקה, תוספי תזונה, אביזרי מובייל וכמובן ציורי שמן. ההתמקדות בעגלות ציורי שמן באוסטרליה היא אינה מקרית – לאורך שנים של פעילות עגלות מכירות באוסטרליה, התברר כי זהו התחום שנחשב לאטרקטיבי ביותר ול"נמכר" ביותר מבין כלל סוגי העגלות. האוסטרלים פשוט אוהבים לקנות ציורי שמן וכך גם תיירים המגיעים לאוסטרליה ויכולים לרכוש ציורי שמן מגולגלים איתם הם יכולים לחזור לארצם ולמתוח על גבי מסגרת לתלייה בבית.

ממש כפי שהאינטרס שלכם הוא להרוויח כמה שיותר כסף ממכירת ציורי שמן, זהו גם האינטרס של בעלי העגלות. הבחירה שלהם למקד את פעילות המכירות בעגלות ציורי שמן היא דווקא בשורה טובה מבחינתכם, שכן כאשר אתם משתלבים בעבודה כזאת, אתם יכולים להיות למעשה בטוחים שמדובר בתחום אטרקטיבי שבו מתקיימות מכירות רבות ושבו ניתן לייצר כמות הכנסות גבוהה מעמלות מכירה.

 

מהם האזורים הגאוגרפיים באוסטרליה שבהם תוכלו למצוא עבודה טובה?

המדריך השלם על עבודה באוסטרליה

 

כפי שאמרנו קודם לכן, אוסטרליה היא מדינה שלמעשה משתרעת על פני יבשת שלמה ולכן ישנה משמעות רבה מאוד למיקום הספציפי שבו תוכלו לעבוד. ככלל, ישנם מספר יעדים אליהם מגיעים ישראלים לצורך עבודה באוסטרליה ובראשם סידני, מלבורן, בריסבן, פרת ועוד. אזורים אלה כוללים גם מרכזים אורבניים כמו מלבורן וסידני, בהם העבודה הרלוונטית יותר עבורכם היא עבודה בעגלות ציורי שמן וגם אזורים חקלאיים יותר, בהם ההשתלבות תהיה בדרך כלל במסגרת עבודה בחוות. בבחירת העבודה המתאימה לכם, עליכם לקחת בחשבון כמובן את סוגיית ההכנסות, אך גם את נושא הפנאי וההתאמה לאורח החיים שלכם. במקרים רבים, גם עבודה עם הכנסה גבוהה יחסית, היא עבודה שתתקשו להחזיק בה לאורך זמן אם מדובר באורח חיים זר לכם או כזה שקשה לכם מאוד להתחבר אליו. כך למשל, אם אתם מגיעים מאזור אורבני פה בישראל ואין לכם